Якою буде погода в жовтні та листопаді 2017 року

Погода в жовтні буде мінливою. У другій половині місяця нас чекають постійні перепади температури повітря, а до кінця жовтня різке похолодання і заморозки. Місяць буде дощовим, локально випаде мокрий сніг. В горах вже на початку місяця можливі заморозки.
Середня місячна температура повітря в Україні в жовтні не перевищує + 7 ° C … + 10 ° C, на півдні країни + 14 ° С. Кількість опадів становить на півдні 24-27 мм, на решті території країни 32-38 мм, в західних областях і на Закарпатті 43-56 мм. Температурні рекорди жовтня: абсолютний мінімум температури був зафіксований в 1920 році і склав -22,6 ° C; максимум температури + 35,3 ° C спостерігався в 1952 році.
Народні прикмети жовтня:
• Жовтень непостійний: то плаче, то сміється.
• після жовтня влітку не пахне.
• Грім у жовтні – зима безсніжна.
• У жовтні землю прикриє де листком, де сніжком.

Якою буде погода в листопаді 2017 року
Традиційно листопада самий холодний осінній місяць. Вже з середини місяця відбувається перехід середньодобової температури через 0 ° C в бік зниження, що є ознакою початку кліматичної зими. Уже в кінці листопада в Україні випаде сніг. Середньомісячна температура буде коливатися в межах + 1 … + 6 ° C.
Температурні рекорди листопада: абсолютний мінімум температури був зафіксований в 1953 р і склав -31 ° C; максимум температури + 29,7 ° C спостерігався в 1926 році.
Середня кількість опадів становить 35-45 мм, в північно-східній частині України 44-50 мм, на Закарпатті до 70 мм.
Народні прикмети на листопад:
• Гроза в листопаді пророкує снігу й наступної зими.
• Яка погода в листопаді, таким очікується квітень.
• У листопаді зима з осінню бореться.
• У листопаді з ранку може дощ дощитиме, а до вечора кучугурами сніг лежати.
• Комарі в листопаді – бути м’якою зими.

Що ж стосується погоди на завтра то прогноз наступний.
В окремих областях України вночі 4 очікуються заморозки, попереджає Укргідрометцентр.
“Вночі 4 жовтня в східних, Дніпропетровській та Запорізькій областях на поверхні грунту заморозки 0-4 °. 4-6 жовтня в східних, Полтавській, місцями в південних і Дніпропетровській областях надзвичайна пожежна небезпека”, – йдеться в повідомленні.
У той же час на заході країни погода змінюється, пише в Facebook синоптик Наталія Діденко.
В Україну йде атмосферний фронт, який сьогодні принесе в західні регіони, а 4 жовтня на північ і в центр дощі і потепління.
“Почне стрибати атмосферний тиск, підвищуватися вологість повітря. Севернийантіціклон зруйнується, тиск буде падати. Вітер буде змінюватися на південний. Отже, почне трохи теплішати і заморозки відступлять”, – відзначає Наталя Діденко.
Нагадаємо, згідно з прогнозом синоптиків, в Україні потеплішає, але не суттэво в другій половині тижня – 5-6 жовтня.
Тож радимо вдягатися тепліше и не забувати, що гуляти треба при будь-якій погоді, тем паче: «у природы нет плохой погоды».