Кішка в Білорусії ловила зайців. Її господаря ледь не оштрафували

Мінський репортер Василь Семашко опублікував в “Фейсбуці” фото кішки-мисливці. І понеслося: пояснення, протокол, обшук …
Справа в тому, що кішка по кличці Кіса, патрулюючи дачні ділянки Василя і сусідів, несе до порогу господаря не тільки виловлених мишей і кротів, але і зайчат.
Василь тричі бачив її з такою великою здобиччю, що і зафіксував на фото.
Бездомну кішечку навесні в Мінську підібрав 8-річний Тимофій, Семашко-молодший. З переїздом сім’ї на дачу кішка швидко адаптувалася і вже через дві години принесла першу здобич – миша, показуючи господарям, що не дарма її прийняли в сімейство.
Щоденний мисливський трофей Кіси – десяток мишей. А коли дачні грядки занадилися “прополювати” зайці, смугаста мисливиця кинулася наводити порядок.
Все здобуте з’їдає – це при тому, що у неї завжди є сухий корм, котячі консерви вона не їсть, не подобаються. Давали молоко, але вона до молока вельми байдужа, а ось мухи, як тільки молоко скисає, не дають спокою. Тепер у кішки з напоїв – свіжа вода “, – пояснює Василь.
“Загалом, кормом ми кішку не обділяємо. Я питав у неї, чому на зайців пішла, вона не відповідає”, – додає Василь.

Фото кішки з видобутком викликали обурення спочатку співробітника журналу “Мисливство та рибальство”, потім активістів громадської організації “Ахова птушак Бацькаўшчини” ( “Охорона птахів Вітчизни”), хоча до птахів, за твердженням Василя, кішка абсолютно байдужа.
“Обмін люб’язностями” в “Фейсбуці” раптом приніс в “личку” Семашко прохання зв’язатися від людини, який назвався співробітником Молодечненського міжрайонної інспекції охорони тваринного і рослинного світу.
“Я зателефонував за вказаним номером мобільного телефону, мене попросили приїхати в інспекцію. Звичайно, можна було не їхати – по телефону викликати не зовсім законно. Але оскільки зі мною спілкувалися ввічливо, я вирішив з’їздити в Молодечно. В інспекції мене вже чекали”, – каже Василь.
“Взяли з мене пояснення. Дуже мені сподобався питання, не вчив я кішку полювати на зайців. Були питання про те, що я робив з заячим м’ясом, куди видобуток подів. Про кішку трохи … Я пояснював так: на дачах живе якась кішка, юридично її власником я не є, тому як кішка не зареєстрована. Написав в поясненні, що прийшла кішка з зайчиком, її сфотографував я, сфотографувала моя дружина. я опублікував фото в інтернеті. Не бачу нічого протизаконного. Інспектори зі мною погодилися, але сказали, що закон зобов’язує їх проїхати до мене н дачу і перевірити, чи немає у мене в холодильнику запасів заячини і не сушаться у мене в сараї заячі шкурки “, – розповідає Василь.
Кішку сховали сусіди
На дачі в Бояри слідом за машиною Василя відправився інспекторський УАЗик – з виключеною, правда, мигалкою.

“Приїхали, подивилися в холодильнику, запасів заячини не виявили. Сфотографували вміст холодильника для протоколу. Сфотографували дачу, від чаю відмовилися. Спілкувалися гранично ввічливо, коректно, – відновлює Семашко хроніку розслідування. – Попередили: за законом, якщо кішка або будь-яку тварину без участі людини щось ловить в дикій природі, то краще не втручатися – це видобуток тваринного, з’їсть і нормально. Але якщо відібрав видобуток у тварини, вважається, що відібрав видобуток у держави. і в цьому випадку треба обов’язково у Едом інспекцію з охорони тваринного і рослинного світу, що відібрав видобуток у кішки. Повинен цю здобич передати, і повинен бути протокол про цю подію “.
За незаконний видобуток дикого звіра – в тому числі за допомогою мисливських собак, ловчих птахів і, виходить, кішки-мисливці – в Білорусії передбачені великі штрафи і кримінальна відповідальність.

“Після візиту інспекторів кішка зайців не приносить. Зробила висновки”, – зауважує Василь.
Каже, що інспектори хотіли бачити мисливицю. Але сусіди про всяк випадок сховали кішку у себе вдома.
“Вона сиділа і в вікно дивилася на інспектування нашого дачного подвір’я. Я пообіцяв інспекторам передати кішці всі їхні побажання”, – посміхається Василь.