Коли з’явився олівець?

олівець

олівецьОлівці у тому вигляді, в якому ми їх використовуємо у наш час вже існують понад 200 років. Однак графіт був виявлений значно раніше – приблизно у 16 столітті. Вперше його видобули в Англії у шахті Камберленд. Саме цей час і вважається народженням перших олівців.

В Німеччині у 1760 році родина Фабер зайнялась виробництвом олівців. Вони використовували графітовий порошок, але такі олівці були далеко недосконалими. У 1795 році Конт зміг зробити такі олівці, яки ми використовуємо сьогодні. Він поєднав суміш графіту і деякі сорти глини. Потім цю суміш він обпалював в печі і отримував відомий нам грифель, який залишав темний слід на папері.

На сьогоднішній день існує більш ніж 300 видів «простих» олівців. Можна купити олівці різної твердості. Олівці в багато разів популярніші аніж наприклад офісні крісла та інши речі для роботи. Також існують олівці різного призначення.

Під час виробництва олівців графіт змішують з глиною та водою. Для того, щоб отримати більш твердий грифель потрібно збільшити кількість глини. Якщо кількість глини значно менша – олівець має м’які властивості.