Дівчина, яка зрадила Богу

Церква

В Коломийському районі Івано – Франківської області студентка Оксана Іващенко завагітніла перед тим, як стати монашкою. Через це її прокляли в селі, де вона мешкає, а її родину почали зневажати. Про те, дівчина не падає духом й пояснює свою точку зору, що до релігії.

Молитва—це своєрідне очищення. «Але коли молитва не щира, то ти нічого не очистиш», – запевняє студентка педагогічного коледжу в місті Коломия Оксана Іващенко. Сама Оксана живе в селі Коршів й усім відома,як дівчина,яка зрадила Бога.

Вона ще в школі найчастіше з усіх дітей в селі відвідувала церкву. Церква старенька греко-католицька й заповнена переважно пенсіонерами, які від нудьги люблять потеревенити перед образами. Деяких дітей через сварку заставляють іти до церкви. Як дитина може молитися чистим серцем коли її змусили це зробити? «Нас повинні навчати любити молитву. І навчати любов’ю,а не залякуванням», –  стверджує Оксана.

 Чому ви зрадили Бога?

– Це смішно, принаймі воно видається мені смішним зараз. Я дуже хотіла стати монашкою й податись в Зарваницю – в святе місце, яке відвідують кожного року тисячі паломників. Вся моя сім’я підтримувала мене в моїй ідеї стати ближчою до Бога. Але все було б добре,як би я не зустріла Святослава. Це хлопець з сусіднього села.

Ви зрадили Богу з Святославом?

– Так думають всі в селі. Коли я передумала бути монашкою й вирішила нікуди не їхати, всі неначе сказились, а до церкви мене взагалі не впускали. Навіть зараз. Хоча коли хрестили Василя,нашого синочка з Святославом, то ніхто не був проти. Коли я з чоловіком йду до церкви то всі тихенько сидять, а коли сама то від поглядів сусідів аж морозить.

Що ви плануєте робити далі?

– Далі, Руслане, будемо молитися. Адже церква- це не головне. Головне вірити. А церква може бути й вдома перед образом Божої Матері.

Ви працюєте вихователькою у дитячому садочку. Чому ви вирішили обрати такий фах?

– Слід прив’язувати ще з дитинства дітям, що таке любов, як слід жити. Адже все залежить від виховання. Яким тебе виростили, таким ти будеш в дорослому житті. Тому я хочу просто не допустити з дітьми того,що сталося зі мною.

Ваші плани на майбутнє?

– Будемо вірити. Надіюсь в селі швидко все мине. Адже стару новину, замінить нова і дуже швидко. В селі довго про одне не розмовляють,але ці погляди сусідів. Навіть в Коломиї викладачі довідались про мою історію.

І як вони відреагували?

– Релігійні фанатики зневажають, а от прості християни просто не зважають на це. А що тут такого? Хотіла бути монашкою, передумала. Краще вчити дітей і виховувати власну, кохати свого чоловіка. Це мій вибір. Але повністю віддавати себе Богу- це не розумно.

Хіба б ви не хотіли стати святою?

– Святою я хочу бути тільки для свого чоловіка й дитини. Цього вистачить.

Пані Іващенко запевняє, що головне це не піддаватись емоціям, навіть коли тобі плюють в обличчя. Цим самим винуватці показують ким вони є. А ти відповідай їм усмішкою, любов’ю. Не опускайся до їхнього рівня. А головне молитися, щиро.

В статті за проханням дівчини її ім’я було змінено, як і назва села. На це були особисті причини.

Підготував: Гуменюк Руслан