Значення гри в житті дитини

ігри в житті дитини

ігри в житті дитиниОсвіта в дитинстві – як будівельний блок для майбутнього вашої дитини. Усі батьки мріють про кращу кар’єру для свого малюка. Кожен хоче, щоб дитина в майбутньому стала лікарем, інженером або займала який-небудь високий пост. Але дуже часто батьки настільки захоплюються, що не залишають вільного часу для розваг. Учителі так само давлять на дітей, задаючи їм домашню роботу навіть у свята. Раніше діти грали зі своїми братами і сестрами, таким чином, вони з легкістю поринали в ігрове середовище у власному будинку. В процессі використовувалися різні розвиваючі та сюжетно-рольові ігри наприклад у доктора http://ukrtoy.com/shop/nabory_doktora чи щось на зразок того. Проте виявлено, що за останні два десятиліття час, проведений за іграми, значно скоротилося. Батьки повинні зрозуміти, що гра – важлива діяльність для дитини і не коштує його позбавляти цій можливості дорослішання.

Групові ігри дозволяють познайомити дітей з роботою в команді і виробити командний дух. Вони також учать співпраці з іншими членами команди і розвивають самодисципліну. В майбутньому навички, отримані під час ігор, допоможуть дитині краще справлятися з негативними ситуаціями і покажуть, що можна залишатися сильним, навіть програвши. Проте будьте обережні. Дослідження показали, що діти, що грають в ігри з елементами навіть легкій жорстокості, швидше за все, стануть агресивнішими і запальними.

Обов’язок батьків стежити – чи знає ваша дитина різницю між фантазією і реальністю. Якщо не розв’язати цю проблему відразу, в майбутньому дитина не зможе зрозуміти, чим життя відрізняється від гри, і плутатиме ці поняття. Ваша халатність дуже негативно позначиться на дитині, оскільки недоречні ігри можуть прищепити неправильний набір цінностей вашому малюкові. Запам’ятайте: через гру діти навчаються основним життєвим навичкам, вчаться спілкуватися з однолітками і дорослими.

Існують особливі переваги, які дитина може отримати за допомогою ігор :

1. Гра зменшує почуття страху, занепокоєння і дратівливість.
2. Викликає почуття власної гідності і розвиває самоповагу.
3. Покращує емоційну гнучкість.
4. Збільшує здатність справлятися з виниклими проблемами.
5. Посилює поняття різниці.
6. Збільшує почуття співпереживання і співчуття.
7. Показує можливості вибору.
8. Сприяє вибудовуванню стосунків, грунтованих на інтеграції, а не на ізоляції.
9. Показує відношення “жертва – агресор”.
10. Зменшує бажання помсти.
11. Виробляє навички самооборони.
12. Покращує невербальні навички соціалізації.
13. Підвищує увагу і усидливість.
14. Позитивні емоції підвищують ефективність роботи ендокринної, імунної і серцево-судинної систем.
15. Зменшує стрес і ознаки депресії.
16. Показує, як слід поводитися під час травм.
17. Збільшує кінестетичні та емоційні реакції.

Кожна дитина повинна мати час для ігор. Діти отримують необхідні навички, як під час гри, так і після перемоги або поразки. Саме ігри допоможуть вашому малюкові вирости здоровою і добре збалансованою особою.