Життя після канікул/відпустки

Пролетіло літо, більшості з нас треба повертатись на роботу, навчання. Щоб пом’якшити повернення з відпустки психологи радять готуватися до цього дня завчасно. Наприклад, в останні дні відпочинку постаратися згадати плюси вашої роботи, в школі чи університеті можна знайти неабияку кількість позитивних сторін. Також потрібно не забувати, що наше тіло і психіка реагують абсолютно по різному на зміну життєвого графіка. Наше тіло має свою власну «пам’ять», і навіть коли людина вже налаштувалася на роботу, тіло може продовжувати «ніжитися на пляжі під сонечком», тому його теж потрібно налаштовувати на робочий лад. Психологи радять дати сигнал своєму тілу, «поговорити з ним», сказати йому: «Ой, як добре, що ми ось так лежимо і гріємося на сонечку, мої ручки і ніжки. Але скоро ми повернемося на роботу/навчання». Незважаючи на те, що з боку це має дуже дивний вигляд, такий підхід допоможе вам дуже швидко активізувати свої сили в ситуації, коли немає часу на розгойдування.

Декілька порад, які допоможуть вам налаштуватись:

1. Швидше за все, влітку ви лягали і прокидалися значно пізніше, ніж у звичайний час. Вам необхідно близько 10 днів, щоб допомогти організму повернутися до звичного ритму. У цей період лягайте раніше спати, а от прокидатися намагайтеся в один і той же час, даруйте собі тільки позитивні емоції.

2. Щоб позбавитися від тяжких спогадів про вдалий відпочинок, потрібно зробити своє життя цікавим та насиченим. Не валяйтесь всі вихідні на дивані без діла. Краще присвятіть їх активному відпочинку, навіть якщо за вікном погана погода, а вам лінь: відправляйтеся на дачу до друзів, сходіть в кіно, покатайтесь на велосипеді. Тільки коли очікувані вихідні будуть пов’язані з тим, що попереду намічається щось нове і приємне для вас, ви перестанете порівнювати повсякденне життя з канікулами.

Якщо відразу ж почати, хоча б силою вашої думки, планувати наступні канікули, вдасться уникнути відчуття, що ми живемо, щоб працювати, а не навпаки. Бажаю всім вдалого початку нового навчального/робочого року!

Засновник інтернет-журналу MOLODI. Життя ламає нас по дорозі кудись та все буде файно і зашибісь. Намагаюсь уникати сірості і стандартності, створюючи щось своє. Ще з дитинства люблю наше – українське.