Як продовжити термін життя електродвигунів

життя електродвигунів

життя електродвигунівДля початку варто розібратися – що кожен з нас планує отримати в результаті, купуючи будь-який потужний і ультрасучасний апарат? Зрозуміло, ми бажаємо придбати щось інноваційне, надійне і практичне. І тут то може виникнути перший важливий нюанс – будь-який електричний прилад (і вже тим більше покликаний істотно полегшити життя своєму господареві) може “згоряти” (так часто називають різкий відмова двигуна), причому без вагомих причин і без видимої на те підстави.

Зрозуміло в більшості випадків різка відмова техніки і електромоторів може бути викликана, головним чином, недотриманням ключових норм експлуатації приладу. Але, не дивлячись на це, часто такі проблеми відбуваються тільки з тієї причини, що власник не передбачив один досить важливий нюанс – не придбав (не передбачив, не вважав важливим придбати) плавний пускач для електричного двигуна.

Так що ж це за “чудо-дивини” і для чого вони потрібні? Пристрої плавного пуску з технічного боку – це електронні пристрої, покликані під час запуску двигуна електроприладу підтримувати параметри напруги і струму в допустимих межах. Уявіть собі, як нерозумно і безглуздо буде виглядати “смерть”, наприклад, високотехнологічного і довговічного двигуна Сіменс від банального стрибка напруги в мережі. А мало хто буде сперечатися, що німецькі двигуни Siemens мало не найоптимальніші вироби в своїй ніші за поєднанням надійності і довговічності!

Розібравшись з тим, що пристрої плавного пуску дійсно мають істотну значущість для електромоторів і двигунів, спробуємо розібратися, в якій області застосування плавні пускачі потрібні перш за все. Як приклад візьмемо все ті ж суперсучасні двигуни Сіменс. Природно область їх використання величезна, а значить підемо від малого до більшого. Уявіть, що ви замовили для своїх особистих потреб насосне обладнання (яке, до речі сказати, в останні роки як раз таки має в базовій комплектації електромотори Siemens ).

А тепер розглянемо, як саме влаштований принцип роботи, нехай навіть самого примітивного насоса. Основна біда всіх насосних приладів – поломки в результаті гідравлічних ударів при вимиканні двигуна. І знову – страшно прикро і прикро, що сучасні і надпотужні електродвигуни Siemens можуть прийти в непридатність за такою серйозною, але бистроустранімой причини. Цього, зрозуміло, дуже просто не допустити, якщо в першу чергу при покупці поставити на обладнання пристрій плавного пуску, чия вартість у порівнянні з ціною самого насоса настільки мізерно мала, що питання економічної доцільності цієї покупки відпадає сам собою.

Далі. Нижче наведено невеликий перелік господарських і побутових електричних приладів, що працюють з вентиляторної характеристикою навантаження і високої інерційністю. Це:

  • електричні млини, дробарки;
  • поршневі компресори;
  • турбокомпресори;
  • центрифуги промислового і побутового призначення.

В аналогічний перелік входять конвеєри, транспортери і інші пристрої з редукторами і силовими передачами. Це і є відповідь на питання: «Як збільшити термін служби електричних двигунів»? Врахуйте ці моменти, і нехай ваша техніка служить надійно і довго!

P.S. Компания СилМашкомплект занимается модернизацией паровых турбин, поставляет запчасти к турбинам а также занимается их реконструкцией. На сайте silmash.com найдете всю необходимую информацию.