Жлобологія. Читати? Звичайно, читати!

Жлобологія

 Себастьян Брант написав свій геніальний “Корабль дурнів” у 1494 році, розкриваючи патологічні хвороби суспільства, в якому він жив. З того часу мало що змінилося, хіба що дурнів  стало більше, і для їх найменування знайшли нову лексему – “жлоб”. Представляю вашій увазі збірку есе під назвою “Жлобологія”.

Жлобологія

Цю книгу не можна назвати енциклопедією жлобства чи путівником по жлобах, це швидше роздуми про особливості саме українського менталітету, та пошук дієвих методів боротьби з жлобом в собі. Авторами есе є відомі люди з області культури та науки: Юрій Винничук, Володимир Бебешко, Кузьма Скрябін, Іван Малкович, Олесь Доній, Сергій Жадан та інші. Ця збірка цікава не лише сильною добіркою особистостей та актуальною темою, а й тим, що вона є потужним пізнавальним ресурсом з багатьох областей: історії, літератури, музики, шоу-бізнесу, побуту тощо. Безцінним є і особистий досвід авторів, їх погляд на світ.
Тож, хто такі жлоби, чому їх так багато, що з ними робити та звідки ростуть їхні ноги? Кожен доповідач дає своє бачення проблеми, але для вас я обрала декілька цитат з есеїв, які мають не просто зацікавити цією книгою, а й змусять купити та прочитати її!

“Жлобство – це не просте народне поняття, а філософська категорія. Ще людей не було на світі, а жлобство вже було. Кажуть, перший жлоб – це Великий Ангел, який стояв праворуч від Бога і мучився через одне питання: “Чому я Богові не начальник?” Тому виявив незгоду з нормами природи. Цього було достатньо, щоб ангел перетворився на Сатану і став начальником вселенського жлобства. Так і виникає світ, якого Бог не створював”.
Густав Водічка

“Жлоб – це та людина, яка потрапляє не в своє середовище і не знає коду цього середовища, його культури”.
Дмитро Горбачов

“Несмак – це теж певний вид смаку. І люди вибирають саме його. Тому жлобство – своєрідний тип смаку, якому певні люди надають перевагу”.
Олексій Залевський

“Купує чоловік книжки із серіїї “Бібліотека всесвітньої літератури”, 200 томів – і всі книги в суперобкладинках. Потім тішиться: “А вы знаете, что я сделал? Я супера поснимал расставил дома тома в порядке цветов радуги! Очень красиво смотрится! Советую вам!”.
Юрій Винничук

“Жінка-жлоб – це жінка, яка живе вузькими інтересами свого тіла, своєї родини, роботи і кількох подружок. До таких належать більшість жінок, і вони нормальні”.
Володимир Єшкілєв

“Більшість наших співвітчизників, вихованих в умовах розвиненого соціалізму, абсолютно не цінують чужу територію і не визнають права людини на недоторканість приватної власності й особистого життя. Вони досі живуть за законами комунальної квартири, виявляючи надмірну цікавість до подій, які відбуваються за стіною. Сучасні серіали сповна задовольняють їхні потреби в побутовому вуаєризмі, надаючи щонайширші можливості для спостережень за чужим життям і перепитіями, що відбуваються в ньому. Перегляд серіалів принизливий для культурної людини і теж є різновидом жлобства”.
Стас Волязловський

“Я також інколи поводжуся як найсправжнісінький махровий жлоб. Це відбувається тоді, коли причетний до якихось соціальних практик: буваю на днях народженнях, весіллях. Якщо я там буду не такий, як усі, то ображу цим присутніх на святі нормальних людей (…) Традиційні соціальні практики і свята в нас передбачають мімікрію.Інколи під жлоба. Якщо людина цього не хоче робити або вона не розуміє, навіщо це треба робити, то може, як святий Антоній, іти в печеру усамітнюватися – там вона не бачитиме жодних людей і їй не доведеться бавитися в жлоба”.
Володимир Єшкілєв

“Людина іноді почувається в цьому світі не надто впевнено, відчуває страх перед зовнішніми агресивними речами й тому потребує образу ворога. І починається поділ: це ось – мої, у вишиванках, а це – чужі, в трєніках (…) Я не вмію шукати зло в чомусь іншому: в суспільстві, оточенні, в зовнішньому світі – я схильний його шукати насамперед у собі. Тому сказав би так: не шукайте жлобства в комусь іншому, шукайте жлоба в собі”.
Сергій Жадан

“Намагання покращити, підвищити рівень власної культури – це щеплення від жлобства. Це водночас шлях у безкінечність, бо ти не можеш дорівнятися до Бога, але щоденне намагання вдосконалюватися дає тобі шанси вирости над собою, своїми вадами, помилками, проблемами”.
Олесь Доній

Шукайте “Жлобологію” на полицях книжкових магазинів, купуйте, читайте і діліться враженнями!