Жертвувати безцінним можуть тільки герої

Петро Сагайдачний

Наша історія славиться мужніми героями, саме тому вона щедро віддячує їм вічною пам’яттю. Звичайно, на все можна дивитися під різними кутами, проте часто варто сприймати очевидні факти належним чином і поважати видатних постатей своєї держави. Хоч і багато українців зраджували свою Батьківщину, проте вона виживала і уміло врівноважувала кількість зрадників і патріотів, даруючи вірним багатство землі, торкаючись їхніх душ корінням предків. Так Україна виплекала і Петра Конашевича-Сагайдачного. Проаналізувавши його діяльність, можна твердо сказати, що він один з найвідданіших синів нашої держави.

Мабуть, не кожна людина захоче витрачати свій дорогоцінний час на справи, непотрібні їй, робити щось без будь-якої мотивації, безглуздо займатися чимось неактуальним для себе, насамперед. Тому перш ніж говорити про подвиги і відвагу гетьмана Сагайдачного, варто чітко для себе усвідомити його велич і відданість своїй країні. Не кожен готовий стати життям за вітчизну, бо жертвувати безцінним можуть тільки герої.

Петро Сагайдачний – видатний гетьман українських реєстрових козаків. Це була освідчена людина, що використовувала свою мудрість на благо державі, її культурі, освіті, народові і козацтву. Саме під керівництвом Петра Сагайдачного козаки здійснили найбільше вдалих походів проти турків і татар. Передумовою успіху була досконала стратегічна воєнна підготовка та далекоглядність поглядів гетьмана. Важливим є і його визнання. Навіть Яків Собеський залишив про Петра Сагайдачного такий спомин: «Був це чоловік великого духу, що сам шукав небезпеки, легковажив життям, у битві був проворний, діяльний, у таборі сторожкий, мало спав і не пиячив… на нарадах був обережний і в усяких розмовах неговіркий». Навіть усунення гетьмана від булави на певний час не могло зруйнувати його репутацію. Такі заслуги, як пошук компромісу з однією з найсильніших тоді європейських держав – Річчю Посполитою, проведення активної дипломатичної роботи стосовно цієї країни, перетворення козацтва на потужну політичну силу, його об’єднання з політично слабкою церковною та культурною верхівкою України, об’єднання усіх верств українського суспільства навколо самого козацтва, – потребують розумного організатора, аби стати вдалою реальністю. А такі відважні подвиги, як морські походи козаків на Стамбул, Трапезунд, Синоп, взяття 1616 року неприступної турецької фортеці в Кафі, розгром 1621 року під Хотином турецької армії, – неможливі без сміливого і відданого воєводи. Важливо зазначити, що і в культурній і духовній сфері Петро Сагайдачний залишив свій слід.Він завжди жертвував кошти школам і монастирям, захищав православну віру, поширював просвіту на українські землі. Благородним є і те, що у своєму заповіті славний гетьман заповів усі свої кошти монастирям, братствам, зокрема Київському братству і Львівській братській школі, щоб на доходи від цього майна могли навчатись бідні діти.

Далеко не всі заслуги були згадані, проте, я думаю, цього достатньо для того, аби зрозуміти, що Сагайдачний – взірець наслідування для наших сучасних політиків. Можна з упевненістю сказати, що загинув він з Україною в серці. Його життя – приклад високого патріотизму та любові до рідної землі. Недарма Вольтер казав: «Для врятування держави достатньо однієї великої людини». Надіюся колись-таки знайдеться рятівнк і для сучасної України.

P.S. Духи – один из самых популярных товаров для женской аудитории. В интернет магазине вы можете купить духи оптом и в розницу различных брендов и производителей. Как раз сейчас в магазине проходит выгодная акция.