Ісландія і південна Гренландія: стародавні землі вікінгів

Ісландія і південна Гренландія

Ісландія і південна ГренландіяХто такі вікінги? Вікінги об’єднують в собі ціле покоління північних народів: данів, шведів, норвежців, ісландців, які завойовували великі землі в процесі динамічної скандинавської експансії в середні століття приблизно з 800 р. по 1100. Цей період відомий в історії як епоха вікінгів, час, який неминуче асоціюється з безконтрольним піратством, коли з північних земель на своїх довгих драккарах прибували суворі варвари для того, щоб марнувати і разграблять цивілізовану Європу. Однак, це в якійсь мірі стереотип. Сучасні школи довели, що досягнення варварського століття у відношенні ремесел, суднобудування, морської навігації і торгівлі важко переоцінити, так що згідно всім даним вікінги були скоріше торговцями, ніж грабіжниками.

Походження терміна «вікінг» досі спірно, воно може походити від древніх північних мов, де існувало слово «vik» зі значенням «затока» або від давньоанглійського слова «wic» зі значенням «укріплене торгове поселення». Однак, не кожен скандинав був професійним вояком, так само як і не кожен вікінг був піратом. Причини викликали експансію в століття варварів досить складні і не можуть бути оцінені однозначно. Нестача родючих земель в Скандинавії, освоєння заліза, необхідність знаходження нових ринків збуту – все це зіграло свою роль.

Побут древніх ісландців
Повсюдно в Ісландії і Південної Гренландії модно знайти місця, які пам’ятають давню історію, саме тут більш ніж 1100 років тому селилися вікінги. Ще кілька десятиліть тому люди жили тут у будинках, зроблених з торф’яних блоків з дахами з сушеної трави. Сьогодні деякі з таких хатин функціонують як музеї. Такий тип будов ви не знайдете ніде крім Ісландії.
У стародавніх ісландців була дуже важка життя. Ісландія перебуває в «гарячій точці» вулканічної активності. Великі території Ірландії руйнувалися раз за разом протягом довгих років. Попіл і потоки розпеченої лави випалювали села і ферми і величезні пласти родючих земель. В результаті таких природних катаклізмів гинуло велика кількість людей, а величезні площі перетворювалися на безплідні пустки на багато років. Так природа за довгі століття створила неповторно прекрасний північний ландшафт досить високою ціною.

Стежкою вікінгів
Якщо вам цікаві стародавні шляхи вікінгів, геологія, види льодовиків, стежки стародавніх мисливців, ви відправилися в потрібне місце. Тут гостям надається можливість відвідати всі найцікавіші культурні та історичні місця країни. Ви побачите фіорди, льодовики, руїни вікінгів на півдні Гренландії.

Руїни замку Еріка Рудого
Якщо перетнути фьорд Еріка на човні, можна висадиться у поселення Касьярсук, що займається розведенням овець, саме в цьому місці в 985 р. розташовувалися володіння Еріка Рудого. Неподалік можна побачити руїни жител ескімосів, короткий екскурс в історію Гренландії. Від твердині Еріка Рудого 8-км маршрут веде на ферму Тассіусак, місцеві жителі вірять, що ферма розташована на «краю світу».

Крижаний Фіорд Квоорок
Подорож включає ковзання по поверхні фьорда між айсбaергів від крижаного мису Гренландії до льодовика Квоорок. У процесі плавання, капітан судна вимикає двигуни, і судно поволі дрейфує посеред крижаного пишноти.

Підйом на Льодовик
Це відмінна можливість для мандрівників дістатися в це особливе місце Гренландії. Вам доведеться подолати 6 км шляху через «долину квітів», багату арктичної флорою.

P.S. Сейчас добровольно отправиться куда-то в путешествие в холода могут разве что любители горнолыжного отдыха. Кстати, отель Гудаури Хат и соответствующий курорт на Кавказе является опдним из самых интересных из-за рельефа и солнечной погоды.