Здоровий хребет

Здоровий хребет

Здоровий хребетХребет – це опора для усього організму. Від його здоров’я залежить щасливе майбутнє самої людини. Але багато хто не замислюється про підтримку здоров’я хребта, а жіноча стать взагалі піддає його повсякденним навантаженням (ходіння на каблуках). Для попередження захворювань хребта і його оберігання необхідно виконувати прості, але в теж час дуже важливі рекомендації.

1. Не варто ставати на п’яту при спуску зі сходів, краще зробити опору на носок.

2. Любителям ходьби по сходах необхідно пам’ятати , що не слід перестрибувати декілька сходинок.

3. Для мінімізації навантаження на хребет в громадському транспорті, необхідно триматися двома руками (на рівні грудей) за поручні і опору робити на одну ногу.

4. Не варто самостійно піднімати дитину на плечі, краще буде, якщо його хтось підсадить.

5. Тулуб треба намагатися тримати прямому положенні при прасуванні білизни, для цього одну ногу можна поставити на маленький стільчик або підставку.

6. Взуватися треба тільки з прямим хребтом, можна або сидячи при цьому нога підведена, або стоячи, але спиратися треба на стіну (нога піднята), або нога повинна стояти на стільчику.

7. При уранішньому підйомі спертися на лікті і повільно і неквапом підніматися, а різких рухів і підйому краще уникнути.

8. Що ж до носіння різноманітної тяжкості, у тому числі сумки з продуктами, то жінкам рекомендовано до 12 кілограм, а чоловікам до 25 кілограм. Але за умови, що рівновага буде дотримана, тобто маса тяжкості розподіляється на обидві руки. Якщо у вас є проблеми зі спиною то можна купити ортопедичний корсент на сайті ortocomfort.com.ua що допоможе легше справлятися з навантаженням. Корсети бувають різні в залежності від ваших потреб.

9. Для миття підлог необхідно придбати довгу швабру, для більшої зручності, як для хазяйки, так і для хребта (буде в прямому положенні), ганчірку полоскати слід в положенні сидячи. Якщо є присутньою звичка мити полу на колінах, то варто потурбуватися про м’які подушки для колінних суглобів.

10. У положенні сидячи навпочіпки, категорично забороняється різко міняти положення, це може негативно позначитися на поперековому відділі.

11. Пральні машинки істотно полегшили життя хазяйкам, але все-таки виникають і непередбачені ситуації. А прання – це найважчий процес, при якому навантаження на хребет збільшується у декілька разів. Тому варто потурбуватися про свою “опору”. При завантаженні білизни в сучасні машинки краще не згинатися, а сісти і заповнити машинку білизною. А якщо виникає необхідність в ручному пранні, просто поставте таз з водою і білизною на високу поверхню, для уникнення перегинів. Для зміни води необхідно користуватися душем (що б не піднімати тяжкості), а вилити воду – нагнути таз у ванну.

12. Необхідно стежити за тим, чи правильно дитина носить рюкзак. Адже при неправильному носінні може виникнути сколіоз. Для безпеки краще підняти рюкзак до плечей, що сприятливо вплине на хребет (грудний відділ випрямиться, і навантаження на хребет зменшиться).

При “виявленні” різноманітних незручностей хребет обов’язково “повідомить” свого хазяїна про дискомфорт. При таких сигналах необхідно відразу ж поміняти положення, а при неможливості змінити положення тіла – через кожні 15 хвилин на хвилинку поміняти позу тіла.