Архівація і збереження даних

жорсткий диск

жорсткий диск У усіх людей виникає необхідність зберегти на тривалий час цінну для них інформацію, щоб мати можливість поділитися нею з близькими і знайомими або передати її своїм нащадкам. При загальній комп’ютеризації виникла необхідність зберігати дані, які зберігаються на комп’ютері. Усім відомі приклади, коли при виході з ладу комп’ютера втрачалася дуже важлива, життєво необхідна інформація.

Існує декілька способів збереження інформації і її архівації.

1. Збереження інформації на DVD, CD або Blue-ray диски. До теперішнього часу залишається одним з найбільш надійних способів збереження даних. Хоча останнім часом стає все менш популярним через обмежену кількість разів використання дисків, і дорожнечі при збереженні великого об’єму інформації. До плюсів можна віднести те, що не страшна помилка приводу і можливість зберігання у безпечних місцях.

2. Зберігання на портативному або жорсткому диску. При цьому способі до комп’ютера може бути приєднаний тільки один диск. Цей спосіб відрізняється тим, що пристрій може бути встановлений, як проста тека, якою користуватися дуже просто. Диски можуть бути як дротяними, так і безпровідними. Здійснюється робота за допомогою інтерфейсу USB 3.0. Але необхідно, щоб комп’ютер також був оснащений цим інтерфейсом. При цьому способі збереження інформації існують великі ризики збоїв, особливо при перенесенні даних. Купити зовнішний жорсткий диск можна тут http://www.foxtrot.com.ua/ru/shop/gestkie_diski.html вибравши підходящий по ціні девайс.

3. Збереження даних на USB-накопичувачі (флешкі), вартість яких нині падає, а місткість збільшується. Проте місткість їх обмежена певними параметрами, вони не дуже міцні і можуть легко загубитися.

4. Збереження даних на спеціальному сервері – NAS, працюючому по дротяних і безпровідних технологіях, що залежить від самого пристрою і комп’ютера. Може бути конфігурований як окремий жорсткий диск. Використовується для збереження даних з декількох комп’ютерів одночасно за принципом автоматичного резервного копіювання. На жаль, вартість цього способу досить висока.

5. Он-лайн збереження інформації росте щодня, оскільки вона є доступною з будь-якого місця і дані захищені від крадіжок і втрати. Ризик полягає в тому, що сайт, на якому зберігається інформація, може закритися, плюс існує обмеженість об’єму інформації.

Доречі нині існують фірми, що займаються відновленням даних на флешках і жорстких дисках, при збої або при випадковому їх знищенні.