Засоби контрацепції

Вже писали в розділі секс і про пози, і про збочення та інше, а от про контрацепцію ще не було. Як так? Виправляю ситуацію. Звісно, ця тема для тебе не буде новою або дивною і існує багато фактів та аспектів, але основні розглянемо в статті.

Слово “контрацепція” походить від латинського contra (проти) і [con]ceptio (зачаття). Отже, контрацептивні (або протизаплідні) засоби – це засоби, що попереджають вагітність. Поговоримо про найпопулярніші засоби уникнення небажаного батьківства.
Отже, найпопоширеніший для молоді засоб відносять до бар’єрних методів контрацепції. Я маю на увазі презервативи. Перевага презервативів вагомі: швидкість у використанні, мобільність, зручність. До того ж це єдиний засіб, що не тільки охороняє від небажаної вагітності, але і захищає обох партнерів від зараження хворобами, що передаються статевим шляхом. Ефективність 95% при правильному застосуванні при кожному статевому акті. А це значить, що існує ймовірність завагітніти, ще й яка – 5% Будьте обережними і не користуйтеся відносно старими презервативами, які ви перекладали з сумки в сумку, з кишені в кишеню, оскільки латексні вироби мають властивість деформуватись. Купуйте тільки в аптеках, де презервативи зберігаються у відповідних умовах. Ні в якому разі не купуйте презервативи по 2 грн в кіосках, де вони зберігаються на вітринах під дією прямих сонячних променів. І взагалі, не економте на цих виробах.

На другому місці за поширеністю – гормональні комбіновані оральні контрацептиви (КОК)
Комбіновані оральні контрацептиви це найбільш вивчені та безпечні засоби контрацепції. Вони попереджають овуляцію та змінюють слизову оболонку матки таким чином, що утрудняють впровадження в неї заплідненої яйцеклітини. Але, як і будь-які хімічні препарати, вони мають протипоказання. Тому необхідною передумовою для призначення гормональної контрацепції є загальне медичне і гінекологічне обстеження. Загалом, більшість побічних явищ, що можуть виникнути при використанні КОК, не заподіюють шкоди і зустрічаються дуже рідко. Але саме цікаве, що КОК не можна застосовувати:
– При підозрі на вагітність.
– При піхвових кровотечах неясного походження.
– Якщо жінка курить і старше 35 років.
– Якщо підвищений артеріальний тиск (вище 140/90 мм рт.ст.).
– За наявності цукрового діабету.
– При наявності або після таких захворювання серцево-судинної системи, як: ішемічна хвороба серця, легенева емболія, інфаркт міокарда (в анамнезі), інсульт, тромбофлебіт.
– Якщо в даний час чи раніше був рак молочної залози.
– При хворобах печінки чи жовчного міхура.
– При мігренях.
– Якщо жінка годує дитину грудьми (протягом 6 міс після народження дитини).

Віднедавна гормональна контрацепція набирає популярності. Якщо у жінки є постійний статевий партнер, то використання гормональної контрацепції має для неї безсумнівні переваги. Ефективність контрацептивів гормональної природи дуже велика. Гормональні препарати можна рекомендувати використовувати, як екстрений захід попередження вагітності (після незахищеного статевого акту), так і постійний високонадійний спосіб контрацепції. Але знайте, що гормональна контрацепція початково була винайдена для собак жіночого роду (не хочу писати це літературне слово) власники яких давали таблетку своїй тваринці для уникнення потомства.
Не слід починати приймання гормональних контрацептивів за порадою “знаючих” подруг. Індивідуально підібрати необхідні препарати може тільки лікар.

Років так 10 назад з’явилась внутріматкова спіраль (ВМС) – перешкоджає руху сперматозоїдів до яйцеклітини і її заплідненню.
Слід зауважити, що спіраль загострює сприйнятливість організму до венеричних інфекцій, тому головне протипоказання до використання спіралі є велика кількість полових партнерів та випадкові зв’язки.
Також використання ВМС може підвищити ймовірність запальних захворювань. Вважається, що ВМС краще не використовувати жінкам, які не народжували. Тому спіралі рекомендують таким жінкам лише, коли ризик небажаної вагітності дуже високий, а інші методи контрацепції не підходять . Якщо жінка здорова, і їй не протипоказані інші способи контрацепції, то вживання ВМС є небажаним. Звісно перед використанням ВМС треба порадитись з лікарем.
Серед переваг ВМС: висока ефективність: частота виникнення вагітності при використанні мідної ВМС – менш 1% у рік (Уявіть собі, в середині вас буде мідна штука). ВМС Забезпечує запобігання від вагітності протягом 4-10 років. Добре треба подумати перед введенням в свій організм спіралі. Для молоді цей метод контрацепції майже неможливий.

Також існують природні (біологічні) методи контрацепції, які не потребують жодних матеріальних витрат, проте – неабиякої уваги та точності. До таких методів відносять: календарний метод (метод Ogino-Knaus), симптотермальний метод. Календарному методу на сам перед повинен довіряти чоловік, так само, як і своїй партнерці. Жінка має здатність до запліднення не більше 7 днів на місяць. Саме за допомогою календарного методу вираховується цей період, в який треба бути уважнішим. Симптотермальний метод засновано на регулярному спостереженні жінкою за станом свого організму, при якому визначаються ознаки настання овуляції. Жінка оцінює характер виділень із шийки матки. Після наступу менструації жінка щодня стежить за станом слизових виділень із шийки матки при промоканні піхви туалетним папером після сечовипускання чи безпосередньо, беручи мазок пальцем із шийки матки. У випадку наявності прозорих слизових виділень із шийки матки – висока імовірність зачаття при статевому акті.

До біологічних методів відноситься так званий метод переривання статевого акту (як на мене, то самий стрьомний) По-перше це не дозволяє розслабитись та отримати задоволення в повній мірі. Лікарі не рекомендують юнацтву розглядати перерваний статевий акт як метод постійної контрацепції, тому що юнаку складно контролювати себе, він ще тільки пізнає свій організм, свої можливості й особливості.

Ще існують методи контрацепції, але всі ми різні, тому кожен має обрати для себе. Не забувайте, що у великих містах України є лікарні дружні до молоді, де вам абсолютно безкоштовно нададуть медичну та психологічну допомогу.
Будьте захищені та думайте головою!

Основне джерело http://www.womenhealth.dsmu.edu.ua

Засновник інтернет-журналу MOLODI. Життя ламає нас по дорозі кудись та все буде файно і зашибісь. Намагаюсь уникати сірості і стандартності, створюючи щось своє. Ще з дитинства люблю наше – українське.