[З]а[Л]ежність …І всі її пр[O]яви

Ранок…Розпочинаю свій день з чашки кави( жити без неї не можу). Смачна італійська кава дорогого сорту…Здається, так банально, але більша половина людства полюбляє потішити себе зранку чашечкою улюбленої кави. Скажете, що це не залежність!!!???? Навпаки це найсправжнісінька залежність. Все починаєтьсяя саме з цього.

На світі є дуже багато людей, які стверджують, що вони не є залежними. Вважаю таких людей просто брехунами, які брешуть не тільки постороннім, але й самим собі. Невже в них ніколи не виникало життєвої необхідності в чомусь , як, наприклад, у ковтку води, постійно: кожен день , мить, секунду? Чи не було бажання продати все аби лиш отримати бажане? Просто залежність буває в різних виявах:

  • Хтось залежний від того, що споживає ( фрукти, овочі, різноманітні страви та якісь інші, улюблені смачності). Така людина, відкривши холодильник не може сказати ЙОМУ:«НІ!!!». Все що там знаходиться манить до себе, заохочує і стає першою необхідністю. І в голові виникає думка: « Воно ж само просить з’їсти, як можна відмовитись від такої пропозиції». Ми, люди залежні від їжі. Без неї не можемо існувати, дихати, творити.
  • Хтось перебуває в постійному переслідуванні нових, дорогих( або ж дешевих), модних речей. Не може прожити дня без розпродаж. Таких людей сучасність називає шопоголіками. Особи, які мають схильність до постійного накопичення, забивають хату різноманітним шматтям, яке, можливо, зовсім непотрібне, але на душі стає легше.
  • Хтось залежний від свого хобі, яке дуже часто переростає у фанатизм. До цієї категорії можна віднести всіх: починаючи від збирачів марок, закінчуючи гравцями комп’ютерних ігор. Такі люди не розуміють своїх дій. Роблять усе для задоволення мети. Вони схожі на зомбі, які постійно торочать одне і теж. Таких осіб потрібно остерігатися. Інколи вони можуть бути небезпечними для людей. Адже скільки є випадків, коли діти йшли на все заради комп’ютерних ігор( навіть на вбивство).
  • Хтось одержимий метою зробити хорошу кар’єру. Насправді така більша половина людства. Вони гордо називають себе КАР’ЄРИСТАМИ. Такі особи вночі, вдень, в обід, за рулем авто думають про бізнес. А все це почалось із школи, де КАР’ЄРИСТИ намагалися бути першими і найкращими. Такі люди дуже часто цинічні та егоїстичні( хоча є і винятки). Їм дуже важко признатися, що вони залежні.
  • Хтось залежний від алкоголю, куріння та наркотиків. Це найнебезпечніший вид залежності, який може призвести до летальних випадків. Такі люди здатні на все заради «дози». Хтось їх жаліє, хтось засуджує, а хтось просто зневажає, але дуже рідко хтось допомагає, вважаючи таку справу безнадійною.
  • Всіх вище перерахованих категорій об’єднує ЗАЛЕЖНІСТЬ ДО ГРОШЕЙ. У сучасному світі це здається зовсім нормальним, коли людина прагне заробити собі на життя, але інколи таке бажання переходить всі межі. Гроші поглинають людей, і як з цим боротися ніхто ще не придумав.

Залежність буває різною, але кожен з нас може знайти методи боротьби з нею. Потрібно лише повірити в свої сили та признатися нарешті: «Я – ЗАЛЕЖНИЙ».

K. Alla