[З]а[Л]ежність …І всі її пр[O]яви

Ранок…Розпочинаю свій день з чашки кави( жити без неї не можу). Смачна італійська кава дорогого сорту…Здається, так банально, але більша половина людства полюбляє потішити себе зранку чашечкою улюбленої кави. Скажете, що це не залежність!!!???? Навпаки це найсправжнісінька залежність. Все починаєтьсяя саме з цього.

На світі є дуже багато людей, які стверджують, що вони не є залежними. Вважаю таких людей просто брехунами, які брешуть не тільки постороннім, але й самим собі. Невже в них ніколи не виникало життєвої необхідності в чомусь , як, наприклад, у ковтку води, постійно: кожен день , мить, секунду? Чи не було бажання продати все аби лиш отримати бажане? Просто залежність буває в різних виявах:

 • Хтось залежний від того, що споживає ( фрукти, овочі, різноманітні страви та якісь інші, улюблені смачності). Така людина, відкривши холодильник не може сказати ЙОМУ:«НІ!!!». Все що там знаходиться манить до себе, заохочує і стає першою необхідністю. І в голові виникає думка: « Воно ж само просить з’їсти, як можна відмовитись від такої пропозиції». Ми, люди залежні від їжі. Без неї не можемо існувати, дихати, творити.
 • Хтось перебуває в постійному переслідуванні нових, дорогих( або ж дешевих), модних речей. Не може прожити дня без розпродаж. Таких людей сучасність називає шопоголіками. Особи, які мають схильність до постійного накопичення, забивають хату різноманітним шматтям, яке, можливо, зовсім непотрібне, але на душі стає легше.
 • Хтось залежний від свого хобі, яке дуже часто переростає у фанатизм. До цієї категорії можна віднести всіх: починаючи від збирачів марок, закінчуючи гравцями комп’ютерних ігор. Такі люди не розуміють своїх дій. Роблять усе для задоволення мети. Вони схожі на зомбі, які постійно торочать одне і теж. Таких осіб потрібно остерігатися. Інколи вони можуть бути небезпечними для людей. Адже скільки є випадків, коли діти йшли на все заради комп’ютерних ігор( навіть на вбивство).
 • Хтось одержимий метою зробити хорошу кар’єру. Насправді така більша половина людства. Вони гордо називають себе КАР’ЄРИСТАМИ. Такі особи вночі, вдень, в обід, за рулем авто думають про бізнес. А все це почалось із школи, де КАР’ЄРИСТИ намагалися бути першими і найкращими. Такі люди дуже часто цинічні та егоїстичні( хоча є і винятки). Їм дуже важко признатися, що вони залежні.
 • Хтось залежний від алкоголю, куріння та наркотиків. Це найнебезпечніший вид залежності, який може призвести до летальних випадків. Такі люди здатні на все заради «дози». Хтось їх жаліє, хтось засуджує, а хтось просто зневажає, але дуже рідко хтось допомагає, вважаючи таку справу безнадійною.
 • Всіх вище перерахованих категорій об’єднує ЗАЛЕЖНІСТЬ ДО ГРОШЕЙ. У сучасному світі це здається зовсім нормальним, коли людина прагне заробити собі на життя, але інколи таке бажання переходить всі межі. Гроші поглинають людей, і як з цим боротися ніхто ще не придумав.

Залежність буває різною, але кожен з нас може знайти методи боротьби з нею. Потрібно лише повірити в свої сили та признатися нарешті: «Я – ЗАЛЕЖНИЙ».

K. Alla

 • Діанка

  Не погоджуюсь на рахунок першої залежності. Залежність від їжі, води, повітря і т.д. – це не залежність, а необхідність. Залежність – це те, чого можна позбутись, вилікуватись від цього. Можна кинути курити і пити алкоголь, зупинити шопоголізм і кар”єризм, але не можна припинити їсти, пити воду і дихати! Покажіть мені живого колишнього сподивача їжі і я зміню свою думку щодо цього.
  А з усім решту згідна цілком. І Ви правильно написали, що першим кроком до вирішення проблеми є визнати себе залежним! :-)

 • K. Alla

  Я мала на увазі надмірне споживання їжі, коли людина не може зупинитися, не може сказати НІ. Звідси і поширена хвороба у сучасному світі ожиріння. А винні переважно у всьому цьому фастфуди, які “пічкають” нас шкідливою( але смачною) їжею. Але і знову тут вибір за людиною: їсти швидку, багату на холестирин їжу чи ні???!!!

 • Діанка

  Я вважаю, що їсти забагато не можна. Якщо організм потребує – то треба йому це дати, але в міру. Ну і попри це звичайно підтримувати фізичну форму, займатись спортом. Тоді їжа не осідатиме на тілі, а вам не потрібно себе обмежувати)

 • K. Alla

  А ніхто себе не обмежує, і з фігурою все гаразд. Просто дехто не розуміє, що на Землі куча людей, які мають проблеми зі здоров”ям. І в першу чергу це від переїдання. І ще, якщо Ваш організм буде просити на обід, вечерю і сніданок кучу м”яса і тонну води, я сумніваюсь, що Ви її йому дасте. Ви ж самі казали, що все має бути в міру, а люди залежні міри не знають. Раджу подивитися різноманітні реаліті-шоу на таку тему.

 • Діанка

  Часто проблеми бувають не через переїдання, а через неправильне харчування (навіть у малих дозах). Ну перебільшувати теж не варто) в день дорослій людині необхідно випивати 1,5 л води (для нормального функціонування). Я визнаю, що є хвороба – обжорство (не знаю українською). Але вона зустрічається не так часто. Набагато гірше булемія і, як наслідок, анорексія. Таке, на жаль, зустрічається дуже часто. І вилікувати набагато складніше. Якщо змусити себе менше їсти не легко, проте можна… то змусити себе їсти – справа одна з найважчих. Щодо реаліті-шоу… не вважаю їх носіями правдивої інформації. Вже краще якісь документальні фільми дивитись, аніж постановочні шоу.
  І якщо я Вас чимось образила, то прошу вибачення. Я не хотіла цього.

 • K. Alla

  Ні, ні чим ви мене не образили. А на рахунок анорексії, то це дуже важке захворювання: людина згасає, як свічка. В нас в місті є жіночка, яка для того , щоб схуднути пила оцет, як наслідок вона виглядає як стара, дуже худа бабуся. Тому наслідки від недоїдання та намагання похудати в якийсь інший спосіб жахаючі. Звідси і різоманітні хвороби.

 • Повністю погоджуюся із Діанкою у тому що потрібно в перерав між прийомами їжі займатися спортом. З’їв булку – присядь 20 раз, і ніяке переїдання Вам не загрожуватиме! І ще, K. Alla, Ви дійсно вважаєте що залежність це [З][Л][O]?

 • Діанка

  Або якщо вам лінь присідати, то заведіть собаку великої породи (ротвейлер, вівчарка, ка де бо і т.д.). Заняття спортом вам забезпечені! Пробігти декілька кіл з собакою зранку і ввечері – і у вас фігура ого-го))) а руки які будуть сильні… ухх)))

 • K. Alla

  Саша, я дійсно вважаю, що залежнсть це ЗЛО, яке руйнує тисячі життів кожної хвилини…Чи вважаєте Ви не ЗЛОМ, коли гинуть залежні наркомани, руйнуються сім”ї через залежність сина від комп”ютерних ігор( постійні крадіжки, сварки…навіть вбивства) чи витрачаються останні гроші на дорогезну річ, замість того, щоб купити дитині фруктів., йдеться на вбивство, зраду, крадіжку, підкуп для накопичення грошей…? Випадків можна навести кучу, але вони будуть лише ще раз підтверджуватти, що залежність – це зло.