Зачиніть вікно – дме!

громадський транспорт

громадський транспорт Через перетяг у громадському транспорті можуть загостритись давні недуги й розвинутись нові

Щодня ми стаємо свідками, а то й учасниками скандалів у громадському транспорті через відчинені вікна в салоні. Одним пасажирам дуже дме, і вони переживають за своє здоров’я. Іншим же страшенно душно, тому вони не дозволяють зачиняти вікон. Та, якби там не було, після такої поїздки з «вітерцем» нерідко виникають проблеми зі здоров’ям.

–  Чи справді перетяги у транспорті ( навіть улітку) можуть завдати серйозних проблем?

– Звичайно, адже йдеться про різкі перепади температур, – каже Ірина Шваб, лікар 0 невропатолог Надвірнської ЦРЛ. – у душному салоні людині пітніє, а тому що відчинені всі вікна, її може протягнути.

Або ж буває й інша крайність, коли в автобусі закриті всі вікна, а довкола – багато пасажирів. Не дивно, якщо після виходу з такої парильні людину протягне надворі. Через таке переохолодження відбувається спазм судин, що кровопостачають нервові волокна.

Тому раджу дотримуватись культури користування транспортом. Вікна треба відчиняти, але робити це слід лише з одного боку – тільки так можна уникнути перетягав. Якщо відчините  люк, зафіксуйте його в горизонтальному положенні, аби крізь нього не дуло, а лише надходило повітря.

Що ж може статись, якщо не дотримуватись цих порад?

– До групи ризику потрапляють люди з ослабленим імунітетом (діти, пенсіонери). З хронічними хворобами хребта, периферичної нервової ситсеми. Перетяг у транспорті може призвести до загострення остеохондрозу, радикуліту, гаймориту… Окрім того, перетяг може спричинити ураження потиличного нерва та багато іншого.

А як можна зарадити, якщо це все ж сталося?

– Потрібно одразу зажити протизапальні препарати. А ще бажано скористатись спеціальною маззю, що має розігріваючу та протизапальну дії. Якщо ж за добу симптоми не минають, якщо ви відчуваєте не лише дискомфорт, а й сильний біль, негайно зверніться до лікаря. Адже лише фахівець зможе точно окреслити проблему й призначити лікування.

Аліна Бутримко