Юрій Єриняк: є в цій країні люди, які можуть чесно допомагати, чесно працювати

Юрій Ериняк

Юрій ЕринякУ наш непростий час кожен благий вчинок на вагу золота. Людяність і готовність відгукнутися на чужу біду – це те, чим керується у своїй діяльності благодійний фонд “Хартс” Юрія Єриняка. Яка спрямованість діяльності фонду, кому належить ініціатива створення організації, хто фінансує фонд і про багато що інше в ексклюзивному інтерв’ю для “DailyUA” розповів відомий меценат Юрій Єриняк.

– На території України функціонують різні благодійні організації і фонди, одним з яких є благодійний фонд “Хартс” Юрія Єриняка. Яка основна місія Вашого Фонду?

Я упевнений, що що тільки систематична і цілеспрямована допомога може принести помітні якісні зміни в нашому суспільстві. Місія нашого Фонду – забезпечити ефективне партнерство суспільства, бізнесу і держави для вирішення проблем знедолених людей.

Ми плануємо активніше співпрацювати з міською владою і представниками бізнесу, благодійними організаціями   в питаннях громадського життя.

– Юрій Григорович, розкажіть, будь ласка, про історію створення фонду. Скільки вже існує благодійний фонд “Хартс”.

Як тільки мої матеріальні можливості дозволили, я став привозити подарунки в дитячі будинки і лікарні. Сам Фонд існує відносно нещодавно.  У зв’язку з останніми подіями в нашій країні, ми зовсім стали забувати про головне що є у нас – про дітей. Дітей не буває чужих.

У нашій країні зараз складно всім, але найменші, на жаль, практично залишилися без уваги і турботи.  Ми направляємо свою діяльність передусім на зовсім незахищених украинцев – малюків.  Не можу залишатися байдужим до чужої біди, коли людям потрібна матеріальна допомога, приміром, для лікування. А найвищою вдячністю для мене є щасливі очі тих, кому вдається допомогти.

Я знаю що коли  у  тебе  росте  достаток дуже  важливо  не  забувати  про Божі  заповіді,  мене  цьому  учила  моя  мама.  Я  можу  сказати  тільки  одно: що  чим  більше  віддаєш  тим,  тим  більше  до  тебе повертається.  І коли ти можеш надати  реальну  допомогу,  тим  хто    її  потребує  –   чи  це  не краща  вдячність.

Юрій Ериняк

– Мало хто знає, що Фонд придбав для столичного  пологового  будинку дороге устаткування, як ви звернули увагу на цю проблему?

Для того, щоб врятувати маленьких новонароджених, які важать не більше кілограма потрібні безумовно  зусилля медиків, але і ще і нове устаткування. Лікарні  нічого не можуть самостійно закупити, в міському бюджеті грошей для цього не виділяють. А щодня на світ з’являються малюки з проблемами дихання.

Цього року ми узяли шефство над столичним пологовим будинком № 4. Зокрема, в палату інтенсивної терапії був придбаний сучасний апарат для вентиляції легенів, таких апаратів в Україні всього два. Тільки завдяки цьому устаткуванню на сьогодні вже п’ятнадцять малюків почувають себе прекрасно.

– Ваш Фонд на вихідних “захопив” столичний кінотеатр.

Акція, яка відбулася  21 грудня в Києві, є частиною цілого комплексу благодійних Різдвяних заходів, які ми  здійснюємо цього року. Ми запросили хлопців з дитячих будинків до столичного кінотеатру.  Діти, позбавлені батьківської турботи і любові, ненадовго опинилися  в новорічній казці в компанії з Дідом Морозом, малюки подивилися мультфільм.

Знаєте, кожна людина в нашій країні може стати Святим Миколаєм. У країні, де сьогодні стільки нещасть, стільки знедолених, стільки сиріт і бідних, будь-який той, що бажає може зробити щось хороше для самотніх людей, особливо – для дітей.

Акція Юрія Єриняка

Благодійна акція Юрія Єриняка

– Які плани на новорічні свята?

Фонд організовує для трьохсот діточок в столиці новорічну ялинку, запрошуватимемо хлопців позбавлених батьківської опіки, дітей-сиріт, діточок із зони АТО, сім’ї переселенців. Постараємося створити ту атмосферу свята, яку чекає кожна дитина напередодні новорічних канікул. Ніхто не піде без уваги і подарунків.

– Дуже важливо, що в Україні ще є люди, яким не байдужа доля нашого майбутнього покоління. Ваш фонд основну  допомогу  сконцентрував  на  дітях  – ці  ваші  особисті  пріоритети? Яким чином ви вважаєте необхідно розв’язати проблему по розвитку дітей?

На жаль нині держава не підтримує розвиток дитячого дозвілля.   Згадуємо плачевний стан наших спортивних  шкіл, наші дитячі спортивні майданчики. Зараз все знаходиться в зруйнованому стані.  Спортивні бази залишаються без приміщень – недобросовісні чиновники частину приміщень перепродали. Украй мало приділяється увага дитячому спортивному розвитку, діти надані самі собі.  Щоб запобігти трагедії цілого покоління необхідно зайнятися відновленням дитячих майданчиків, сприяти розвитку дитячого спорту.

– Юрій Григорович, Ваші проекти не обмежуються підтримкою тільки дітям?

Цього року в Молдові відбувся Міжнародний фестиваль української культури “Рідний край”, приурочений до 200-річчя Тараса Шевченка.  І на цьому заході була дуже важлива участь української делегації.  Ми допомогли вирішити питання переїзду української делегації.

Упевнений, що етнічні українці, що мешкають в Молдові, дуже потребують підтримки подібного спілкування. Обмін культурними цінностями просто потрібний для українців, що живуть за межами своєї історичної батьківщини.

– Сьогодні ситуація на Сході України нікого не залишає байдужим. Ви особисто на купівлю бронежилетів для українських військових Ви пожертвували 1 млн гривен.

Перед православними українцями зараз стоїть найважливіше завдання – припинити війну з побратимами по вірі. Дуже важливо, що ці гроші були направленны для закупівлі виключно бронежилетів, а не зброї. Головне зараз – щоб православні перестали вбивати один одного.

Юрій Єриняк

– В Україні немає недоліку в людях, що мають владу і матеріальні ресурси, чому таке вузьке коло людей, що турбуються про добродійність?  Якими мотивами керується Фонд?

Будь-який благодійний захід повинен мати духовну основу, щоб виховувати в людях не просто споживачів, а осіб, здатних творити добро.

Ми хочемо своєю діяльністю притягнути увагу до гострих соціальних проблем в нашому суспільстві. Необхідно показати приклад людям, що допомагати треба, і це зовсім не складно. Люди повинні розуміти, що допомагати – це нормально, брати участь в добродійності – це природно.