“Яке золото дорожче?”

“Всевишній розкриває майбутнє дуже рідко. І коли Він таке робить, то лише з однієї причини: визначене має бути зміненим”
Пауло Коельо

Від самого створення світу люди прагнули знати про те, що чекає їх попереду. Саме так з”явились різноманітні ворожки-гадалки, знахарки та віщуни. Усі вони намагаються допомогти нам, нещасним пізнати святу істину і з їхньою допомогою розкрити таємницю майбутнього. Чудодійні трави, магічні амулети та інші дивакуваті речі служать добрим інструментом для спустошення наших гаманців. Інколи стає смішно із того, наскільки люди розчаровані, втомлені життям чи просто хворі, що починають вірити у те, що якийсь камінь хижого кольору може вилікувати їх від невиліковного, повернути втрачену любов чи допомогти розбагатіти.

Що ж важливіше : наповнити гаманець чи розбагатіти душею? Через важку завісу суспільно-політичних проблем, кризової ситуації людина забула про головне — там, зверху є Бог. Чому зверху? Та тому, що у серцях Його все менше стає. Замість того, щоб відвідати храм у неділю ми відсипаємося після важкої , часто “гріховної” суботи. Проїжджаючи повз церкву стає ліньки навіть зробити знак хреста, бо руки зайняті важкими пакетами. А що в пакетах, якщо не секрет? У когось продукти харчування, в інших — випивка і сигарети, у третіх — золоті злитки. А чи варте золото матеріальне втрати золота духовного?

Спробуй замислитись над тим, чи зможеш просто пройти повз книжкову лавку, на якій розкладені різноманітні сонники, книги з гороскопами та інші збірки “передбачень”? Зможеш у тому випадку, якщо не цікавишся літературою взагалі. Але є й інший варіант — зможеш якщо віра у Бога затьмарила собою усе інше. Тепер ще один приклад. Скажімо, ти береш до рук свій улюблений тижневик і бачиш на останній сторінці гороскоп. Традиційно. Звісно ж, ти його перечитаєш. Якщо просто перечитуєш, то немає тут нічого поганого. Але ж інколи люди надто захоплюються такими речами. Наведу гарний, проте трагічний, приклад. Один чоловік почув якось такий-от гороскоп на день, в якому було сказано не контактувати сьогодні з жінками. Що ви думаєте? Чоловік настільки повірив, налякався того, що будь-яка зустріч із особою протилежної статі неодмінно стане фатальною помилкою. Весь день чоловік ходив сам, ні з ким не розмовляв. Під вечір, повертаючись додому, переходив вулицю. Червоне світло. Ззаду підійшла якась бабуся, а чоловік згадавши про своє “табу” на сьогодні, миттю схопився з місця. Його збив автомобіль. Отож, чи можна говорити про хоча б якусь користь від гороскопів? Обіцяючи нам сприятливий день, вони можуть позбавити одних здорового глузду, інших- життя.

Так, не всі вірять у гороскопи. Поговорімо про сни. Існували ( та й існують) вибрані Богом люди, що через свої сни можуть бачити майбутнє, передбачати якісь катастрохи чи щось подбіне. Та хіба ж усіх Бог наділив таким даром? “Якщо повстане серед тебе пророк (тут мова про лжепророків та лжесновидців) або сновидець, і дасть тобі ознаку або чудо, і збудеться та ознака й те чудо, що сказав він тобі, говорячи: «Ходімо ж за іншими богами, яких ти не знав, і будемо їм служити, то не слухайся слів того пророка або того сновидця, бо цим Господь, Бог ваш, випробовує вас, щоб пізнати, чи ви любите Господа, Бога вашого, усім своїм серцем і всією своєю душею” (Повт. Зак. 13.2–4).

Не варто гонитись за майбутнім — воно може розчарувати. Та й хіба не цікавіше жити, не знаючи , що тебе завтра чекає?

Засновник інтернет-журналу MOLODI. Життя ламає нас по дорозі кудись та все буде файно і зашибісь. Намагаюсь уникати сірості і стандартності, створюючи щось своє. Ще з дитинства люблю наше – українське.