Як обрати фотоапарат з over 9000. Частина 1

Кожен день ми бачимо сотні гарних знімків. Зараз, коли фотографія стала масовою, це нікого не здивую, але чи не було серед нас людей, які самі хотіли щось таке спробувати? Горизонт, баланс білого, діафрагма, завалення, композиція, освітлення, макро, штативи та інше, але усе треба починати з початку.

Для любої справи треба мати декілька речей: мозок, ідея, рівні руки та чим робити. В нашому випадку це фотоапарат.

В наш час купити техніку за наявністю грошей — це більше ніж просто. Заходиш у будь який магазин з наявністю цього типу товару та розмовляєш з консультантом.

В цьому вже перша проблема. Не усі працівники знають добре усі якості свого продукту та й ви не зажди майстер. Плаваючи в цій темі, ви сприймете на віру усе, що вам скажуть, а чи завжди інформація консультантів вірна? Вважаю, що ви розумієте: від кожного проданого товару їм йде відсоток, а за це пообіцяють й блекджек з “гуляй бабой” як додаткові опції. Тому ви повинні знати на якого біса воно вам потрібно та як обрати.

Навіщо?

Для чого саме вам потрібна ця техніка? Від відповіді залежить уся подальша ваша думка. У 80% – це побутова потреба. Зйомка більшою частиною вдома, на брудних пляжах з обличчями п’яних друзів та їх дурнуватих дітей . Тут вам буде достатньо “мильниці”. Якщо же ви хочете зайнятись фотографією більш-менш професійно та роздивляєте усе це як мистецтво, тоді треба камеру обирати іншу, більш покручену.

Взагалі різниця між “мильницею” та якимось більш-менш серйозним фотоапаратом як між молоком та віскі. “Великий” апарат має класично комбіновану структуру. Але його розмір та вага вже претендують на звання “цегли”. “Мильниця” дуже компактна, але можливостей менше, та й зламати ледве торкнувшись можна (Read The Fucking Manual )

Вирішальну функцію бере на себе бюджет. Він редагує рамки та зменшує вибір ( дивимось на це позитивно).

Справи грошові.

Початкова ціна буде складати десь 20-60$. Це мінімальний комплект всього, але для ювілеїв, дачі, шашликів — це достатньо.

200-400$ – інший рівень. За таку суму можна купити адекватну техніку, яка буде робити якісні знімки.

Далі — більше. Більша ціна, більша вага, більший об’єктив та більший пафос. Від 500$ до n. Це вже професійні камери. Але є “але”. Нас відштовхує ціна та кількість функцій. Насправді така техніка повинна працювати та відпрацьовувати себе, а профі вже знають усе, що їм потрібно.

На цьому ми закінчимо першу частину, далі технічні характеристики.

PS: Пробачте, що в цьому тексті ні разу не було помічено слово “сіськи”. В другій частині ми обіцяємо його згадати більше декількох разів.

Стаття написана за допомогою Кирила Дятлика.

Дурнуватий філолог-русист, який професійно грає на нервових закінченнях та добре знає усю їх парадигму. Займаюсь журналістикою, малюнком, фотографією, пишу вірші та прозу. В душі більше індуктивного та інтуїтивного, але логіка ще ввімкнена. Іноді не зібрана, але коли ж тут працювати, коли всі навколо самовиражаються. Е-Мейл: ptaha-zozo@ukr.net www.zozylya.blogspot.com ICQ: 384-454-171
 • Більш “покручена” камера? )))) Це як? І ще, що за “початкова ціна в 20-60 баксів”? Це де таке щастя?

  “сіськи” – ну, це ж український блог? Пропоную писати “персі”! ;)

 • Max

  Дивна стаття.
  По-перше: є також діапазон цін 60-200 долларов, на такі гроші теж можна купити нормальний цифровий компактний фотоапарат, і саме це є сегментом бюджетних пристроїв. За 20-60 можна хіба що мильницю купити або якусь фігню, гіршу за апарат в телефоні.
  По-друге. Що це за непристойна фотографія наче вона йому пісюна відсмоктує? Стаття наче серйозна.
  По-третє. Якщо в статті йде мова про різницю фотоапаратів лише по двом характеристикам (ціна та ТХ), то нащо її розбивати. Ви вважаєте, що ця стаття була настільки інформативною, що ще б трохи і інформації в ній було б забагато?
  По-четверте. Ви пишете: “Для любої справи треба мати декілька речей: мозок, ідея, рівні руки та чим робити.” Вам не здається, що з такими “речами” ця стаття буде надто… ммм, примітивною? Зараз вона скоріше орієнтована на тих, хто не знає, віддати перевагу Самсунгу за 1100 чи Кенону за 1200 грн, аніж купити псєвдозєркалку чи зєркалку.

  Не знаю, прочитавши цю статтю під заголовком “журнал для молоді”, складається враження, що молодь з часом лише тупіє (і потребує все більше слова “сіськи”).
  Може давайте я вам статті буду писати?

 • Варто згадати, що в країнах СНД, при не самих багатих користувачах кількість дзеркалок на душу населення найбільша в світі.

 • хабухабухабу

  Дійсно це журнал для молоді… так якого біса ви тут такий ніби то “Бєбєбє мені вже 65 років… бєбєбє ось у наш час… бєбєбє” ? Треба професійне ревью вимітайтесь

 • “Що це за непристойна фотографія наче вона йому пісюна відсмоктує?” – це іллюстрація до терміну “фотоонанізм” :) В мене є знайома, придбала собі D60 і ще трохи якогось фотобарахла. Мозок придбати забула. І вийшло що “мздра не дзвенить”. Десь три місяці бігала як скажена, шукала кому б це все впарити. Впарила, придбала D90…

 • фото останє дуже влучно. Але якось викликає відразу :)

  Читала я колись матеріал про різноманітні рівні фотографа (зараз лінк дам)
  Кэн Роквелл “СЕМЬ УРОВНЕЙ ФОТОГРАФОВ” http://bit.ly/aVPfy5
  Ось там дуже сподобався рівень ОНАНИСТ ФОТООБОРУДОВАНИЯ (О.Ф.): 1-й Уровень – про багатьох сьогоденних “майстрів”

 • “Що це за непристойна фотографія наче вона йому пісюна відсмоктує?”
  лол
  фото-умора

 • Тарас

  Max, не треба так серйозно до всього ставитись :) Стаття не дуже серйозна, я б сказав, навіть, трохи стьобна. Щодо останньої фотографії, то хто, що бачить.
  Якщо хочеш писати статті – напиши на е-мейл molodiinua@gmail.com U are welcome!

 • Маш, у Кена там є трохи кориснішша стаття, “Чому ваша камера не має значення”: http://www.kenrockwell.com/tech/notcamera_russian.htm :)

 • Max

  Тарас, нє ну погодься, якщо вже пишеш стьобну статтю, то таку, щоб не трохи, а жостко стьобну, ну нє? :) А то думаєш, о – зараз роздуплюся з діафрагмами і штативами, а тут… )
  Щодо пропозиції – це я вам пропоную свої послуги, а не шукаю собі роботу =) Якщо вам потрібні автори – звертайтеся, якщо ні – в мене і так достатньо тексту щоденно генерується )

  P.S.: судячи з хедеру, авторка висіла деякий час на форчані? ;-)

 • Ща за порада)) Якщо спортсмену не вказувати на помилки він і вбитись через це потім може. Я гадаю автор прочитає усі нарікання і зробить певні висновки

 • Тарас

  Max, нажаль, ми не зможемо оплатити твої послуги

 • unknown_author

  “А то думаєш, о – зараз роздуплюся з діафрагмами і штативами, а тут… )” +1
  Очікував теж саме. Як на мене то цю інформацію знає майже кожен- менше грошей, то гірше фотоапарат.
  А також я вважаю, що не коректно писати таку фразу – “…та їх дурнуватих дітей…” – це може образити деяких читачів.