Як обрати фотоапарат з over 9000. Частина 1

Кожен день ми бачимо сотні гарних знімків. Зараз, коли фотографія стала масовою, це нікого не здивую, але чи не було серед нас людей, які самі хотіли щось таке спробувати? Горизонт, баланс білого, діафрагма, завалення, композиція, освітлення, макро, штативи та інше, але усе треба починати з початку.

Для любої справи треба мати декілька речей: мозок, ідея, рівні руки та чим робити. В нашому випадку це фотоапарат.

В наш час купити техніку за наявністю грошей — це більше ніж просто. Заходиш у будь який магазин з наявністю цього типу товару та розмовляєш з консультантом.

В цьому вже перша проблема. Не усі працівники знають добре усі якості свого продукту та й ви не зажди майстер. Плаваючи в цій темі, ви сприймете на віру усе, що вам скажуть, а чи завжди інформація консультантів вірна? Вважаю, що ви розумієте: від кожного проданого товару їм йде відсоток, а за це пообіцяють й блекджек з “гуляй бабой” як додаткові опції. Тому ви повинні знати на якого біса воно вам потрібно та як обрати.

Навіщо?

Для чого саме вам потрібна ця техніка? Від відповіді залежить уся подальша ваша думка. У 80% – це побутова потреба. Зйомка більшою частиною вдома, на брудних пляжах з обличчями п’яних друзів та їх дурнуватих дітей . Тут вам буде достатньо “мильниці”. Якщо же ви хочете зайнятись фотографією більш-менш професійно та роздивляєте усе це як мистецтво, тоді треба камеру обирати іншу, більш покручену.

Взагалі різниця між “мильницею” та якимось більш-менш серйозним фотоапаратом як між молоком та віскі. “Великий” апарат має класично комбіновану структуру. Але його розмір та вага вже претендують на звання “цегли”. “Мильниця” дуже компактна, але можливостей менше, та й зламати ледве торкнувшись можна (Read The Fucking Manual )

Вирішальну функцію бере на себе бюджет. Він редагує рамки та зменшує вибір ( дивимось на це позитивно).

Справи грошові.

Початкова ціна буде складати десь 20-60$. Це мінімальний комплект всього, але для ювілеїв, дачі, шашликів — це достатньо.

200-400$ – інший рівень. За таку суму можна купити адекватну техніку, яка буде робити якісні знімки.

Далі — більше. Більша ціна, більша вага, більший об’єктив та більший пафос. Від 500$ до n. Це вже професійні камери. Але є “але”. Нас відштовхує ціна та кількість функцій. Насправді така техніка повинна працювати та відпрацьовувати себе, а профі вже знають усе, що їм потрібно.

На цьому ми закінчимо першу частину, далі технічні характеристики.

PS: Пробачте, що в цьому тексті ні разу не було помічено слово “сіськи”. В другій частині ми обіцяємо його згадати більше декількох разів.

Стаття написана за допомогою Кирила Дятлика.

Дурнуватий філолог-русист, який професійно грає на нервових закінченнях та добре знає усю їх парадигму. Займаюсь журналістикою, малюнком, фотографією, пишу вірші та прозу. В душі більше індуктивного та інтуїтивного, але логіка ще ввімкнена. Іноді не зібрана, але коли ж тут працювати, коли всі навколо самовиражаються. Е-Мейл: ptaha-zozo@ukr.net www.zozylya.blogspot.com ICQ: 384-454-171