Як нас заманюють переглянути фільм

Вітаю Вас!
Мене звуть Микола, але можете звати мене просто NicKeLas. Я буду вести рубрику “Кіно”, в якій намагатимусь познайомити Вас з деякими новинами світу кіно, чи ж то переглядами фільмів. Поки що точно не знаю, але, гадаю, Ви самі оберете, що Вас цікавить найбільше.

Я довго думав, про що ж написати в першій статті, і вирішив, що познайомлю Вас з деякими простими істинами щодо перегляду фільмів, щоб Вам було легше зрозуміти мою точку зору та ставлення до тієї чи іншої кінокартини.

Гадаю, чи не найголовнішу роль у враженнях від фільму займають саме очікування на нього та розуміння того, що ви збираєтесь дивитись. На жаль, це не завжди вдається визначити правильно, але сподіваюсь, спільними зусиллями ми зможемо досягти успіхів у цьому напрямку.

Що надає найповнішу інформацію про фільм, котрий скоро з’явиться в прокаті? На мою думку, це трейлери, тізери та фрагменти. В чому відмінність? Якщо дехто не знає, то надам коротку характеристику

Тізер Трейлер Фрагмент
Тривалість 0,5-1,5 хвилини 2-2,5 хвилини 1-5 хвилин
Розкриття сюжету Мінімальне, часто просто нарізка кадрів Присутнє, іноді занадто Окрема сцена, не занадто важлива, всю історію не охоплює
Атмосфера фільму Часом важко навіть сказати, фільм серйозний, чи ж навіть комедія. Зазвичай доволі чітко вказує на жанр фільму та його характер Залежно від обраної сцени, найбільш суб’єктивний спосіб показати, який настрій має сам фільм

На жаль, навіть трейлер часто не може дати правдивої інформації. Адже його головна функція – змусити Вас піти в кіно і віддати свої гроші. Тому не дивуйтесь, якщо виявиться, що всі жарти або ефектні сцени Ви бачили ще до походу в кінотеатр. Через це я вважаю, що спочатку треба подивитись тізер, якщо такий є для бажаного фільму, і вже з нього виявити, хочете Ви дивитись цей фільм чи ні. Якщо стовідсотково «Так», то немає ніякої потреби дивитись трейлер, це лише зайвий ризик зіпсувати враження. Я розумію, що спокуса подивитись ще трішечки, поки самого фільму ще нема, може бути сильною, але краще почекати і подивитись все разом на великому екрані або ж вдома, але в контексті всього фільму.

Хочу сказати, що деякий час я навіть практикував таку дивину: дивився в кінотеатрі першу половину трейлеру (наприклад, «Темний лицар»), і коли чітко розумів, що хочу подивитись весь фільм, заплющував очі. Зате пізніше, вже після перегляду фільму, я подивився трейлер повністю і зрозумів, що в ньому були найефектніші сцени. І хоча в фільмі було більше цікавого, аніж ті сцени, я був задоволений використанням своєї дещо дурнуватої методики.

Ще одна важлива річ. Як я вже сказав, іноді трейлерам не можна довіряти. Наприклад, трейлер х/ф «Хранителі»(Watchmen) створює хибне враження, начебто нас очікує цікавий фільм про супергероїв у стилі Фантастичної Четвірки. А насправді це серйозний фільм, в якому навіть немає нічого смішного і з багатьох персонажів лише один має надможливості. І цей фільм точно призначений не для дітлахів. Але це я зрозумів лише тоді, коли не зміг дочекатись фільму і прочитав оригінальний графічний роман(чи-то комікс), на якому він і був заснований. Тож було б непогано дізнатись про минулі фільми режисера, рейтинг фільму(якщо комусь невідомо, розповім пізніше), та, можливо, на чому він заснований.

І останнє, не читайте в інтернеті занадто багато відгуків про фільм. По-перше, Ваші особисті враження від фільму можуть бути зовсім іншими. По-друге, начитавшись безліч позитивних або негативних рецензій, Ви як мінімум підсвідомо себе програмуєте, а тому в разі, якщо Ваші власні враження будуть відмінними від запрограмованих, невдоволення від перегляду тільки зросте.

На сьогодні, гадаю, досить. Надіюсь, вся ця писанина не була марною і когось зацікавить. Якщо щось не зрозуміло, запитуйте в коментарях, при нагоді відповім.

Я студент, вчусь на перекладача. В майбутньому мрію перекладати фільми. До речі, кіно – моя стихія. Я доволі балакучий, якщо знайду для себе тему. Дуже полюбляю жартувати.