Як нагодувати дитину-«нехочуху»?

Добре педагогам: раз у раз радять батькам не годувати дитину, якщо він не хоче, і давати тільки те, що йому подобається … Може бути, звичайно, їх діти самостійно просять їсти 5 разів на день, причому виключно кашу і брокколі. А у нас годування на самоплив не пустиш, інакше дитина буде харчуватися тільки сосисками і солодощами. Тоді як нагодувати дитину, якщо він відмовляється їсти? Пояснення, чим корисна манна каша, і переконання в її незамінності не допоможуть. Наполягати теж особливого сенсу немає – дитина, швидше за все, просто затявся, і стане ще складніше. Та й у вас не завжди вистачає терпіння – ви стільки вивчали, які продукти чим корисні малюкові, шукали рецепти страв з цих самих продуктів, намагалися додавати менше масла і солі – і що? Вашій дитині абсолютно все одно, і він не хоче нічого слухати. Давайте спробуємо впоратися з маленьким «нехочух»!
Кілька порад, як нагодувати дитину:
Змініть тактику поведінки – не змушуйте дитину, спробуйте зробити так, щоб він сам захотів зробити те, що потрібно. Найпростіший спосіб – це гра. Розкажіть малюкові, що його суп – не просто суп, а чарівне озеро з дарами для сміливців. Дайте йому разов з вами та блендером филипс побавитися та приготувати їжу разом. Розкажіть, що морква подарує сміливість, фрикадельки – силу, вермішель – кмітливість … Головне, щоб було цікаво. Перевірте біцепси після обіду! Включіть фантазію, і малюк, швидше за все, почне сам придумувати казкові історії про їжу.
Покажіть перед їжею конверт з посланням від якогось казкового героя, згадавши, що адресат просив прочитати його лише після того, як Катя з’їсть кашу. У листі можуть бути просто якісь приємні слова, листівка або навіть … карта скарбів, за допомогою якої ви будете шукати, наприклад, десерт. Такий обід обіцяє бути зовсім не нудним!
Якщо не знаєте, як нагодувати дитину обридлими овочами і кашею, спробуйте цікаво оформити блюдо, приготоване для нього! Фігурна вермішель, котлетки в формі риб, жаба з огірка – чого тільки не роблять з самих звичайних продуктів. Зараз в Інтернеті можна знайти масу покрокових майстер-класів. Та й просто викладіть на поверхні нелюбимої манної каші очі і усмішку зі шматочків фруктів або родзинок, і інтерес крихти вам гарантований.
Говоріть дитині після кожної з’їденої ложки, що він трохи підріс.
У чужій тарілці завжди смачніше, так чому б цим не скористатися? Подсядьте до дитини, покладіть їжу в свою тарілку, примовляючи: «Як смачно!». Більшість дітей тут же потягнуться до вашій тарілці, щоб взяти і собі шматочок.
Повісьте над кухонним столом яскраві картинки, щоб під час їжі розповідати дитині цікаві історії про персонажах, зображених на них. Картинки періодично міняйте.
Спробуйте домовитися з малюком: обговоріть, скільки ложок каші він з’їсть. Решту можна залишити – це все ж краще, ніж якщо дитина затявся і не з’їсть зовсім нічого.
Якщо у дитини дійсно поганий апетит, є кілька способів поліпшити його. Чи не привчайте малюка до перекусу – вони не дуже корисні і для здоров’я, і для апетиту. Не змушуйте дитину їсти нелюбиму їжу, інакше він може відмовитися є взагалі. Слідкуйте за тим, щоб дитина більше рухався і частіше бував на свіжому повітрі – їсти після цього він буде без нагадувань!
Перш, ніж задатися питанням, як нагодувати дитину, задумайтеся: чи дійсно він так уже й погано їсть? Або просто їсть менше, ніж, по вашим уявленням, має бути? Якщо дитина здорова і правильно набирає вагу, це найвірніший показник нормального харчування. Якщо він голодний – поїсть і так, без примусу.