Виведення труби через стіну

Виведення труби через стіну

Виведення труби через стінуПрокладаючи труби для водопроводу, каналізації вентиляції або ж системи «Тепла підлога» вам потрібно дотримати певні правила, щоб забезпечити їм при подальшій експлуатації надійності і довговічності. Визначте спочатку розмір отвору і виміряються діаметр труби.

Якщо прокладається труба для системи «Тепла підлога» або гарячого водопостачання, то отвір повинен бути більше, ніж діаметр труби на 70%, так ви забезпечите безпеку конструкції, при подальшому тепловому розширенні. Для труб холодного водопостачання і каналізації зазор повинен бути менше. Однак якщо трубу в майбутньому необхідно буде утеплювати, то в такому випадку потрібно враховувати товщину ізоляції.

Візьміть болгарку з алмазним диском або ж перфоратор і в стіні під трубу просвердлите отвір. По периметру зробіть отворів якомога більше, а в центрі наміченого кола декілька. Далі перфоратором з отвору видовбати все зайве.

Всередину стіни вставте пластикову втулку (захисну). Діаметр всередині гільзи повинен бути більше міліметрів на 5-10, ніж зовнішній діаметр труби. Якщо ви будете вести трубу тільки всередині стіни, то тут можете також використовувати гофровані труби ПВХ від виробника, такі труби здатні витримувати усадку цементного розчину. Щоб труба, яка прокладається усередині гільзи, не зміщувалася, але в той момент могла при нагріванні вільно розширюватися, її необхідно обкласти утеплювачем, оптимальна товщина якого повинна бути близько 10 мм.

Якщо ж труба буде проходити по великій площі або через широку стіну, то необхідно зробити з будівельної піни центруючи опори для підтримки її в штробі. Трубу в даному випадку можна закрити накладної пластиною. Не намагайтеся в стіні фіксувати трубу. Також залиште вільний ділянку до найближчого перешкоди.

P.S. В  современном строительстве часто используются новые технологии, так опалубка колонн при монолитном возведении может быть взята в аренду, что сократит общие расходы.