Висипання на обличчі та вугрі

вугрі

вугріБільшість молодих людей (60-80%) у віці від 12 до 25 років страждають через вугрі і акне. Майже третина цих випадків вимагає серйозного, а іноді і тривалого лікування у фахівця. У випадку з підлітками поява висипань на обличчі пояснюється гормональною перебудовою. Але подібні проблеми часто докучають і дорослим.

Прищі і вугри виникають через підвищене вироблення шкірного сала. Його стає надмірно багато! Зверху сальної залози утворюється пробка. На шкірі це виглядає як чорна точка, або комедон, – пояснює київський лікар – косметолог Юлія Єременко. – Коли заліза закупорена, у ній починають розмножуватися бактерії. Організм кидає всі сили на боротьбу з ними. Ось тоді-то і з’являється стійке почервоніння, запалення, набряк – прищик.

Особливо багато сальних залоз на обличчі – в області надбровий, носа, носогубного трикутника, підборіддя, в області середньої лінії грудей і спини, зазначає наш експерт. Ці зони навіть назвали себорейними, так як вони найчастіше уражаються при особливому стані шкіри – себореї.

Вугрова хвороба – хронічне запальне захворювання сальних залоз. Її розвитку сприяють у першу чергу гормональні порушення, гострі та хронічні інфекції, захворювання шлунково – кишкового тракту. У дорослих людей вугри, як правило, з’являються на тлі ендокринних захворювань, при яких виникає стан себореї.

Нерідко сама клінічна картина може підказати наявність захворювання, – зазначає Юлія Єременко. – Наприклад, розташування вугрів у жінок навколо рота і на підборідді нерідко вказує на патологію яєчників. Поява вугрів у жінок може спровокувати гормональний сплеск. Наприклад, у багатьох дам прищі з’являються за 7-10 днів до менструації або під час вагітності. У чоловіків основною причиною вугрів є зміна співвідношення різних андрогенів. Зустрічаються вугри у спортсменів і культуристів, які приймають анаболіки.

Нерідко вугрі виникає при надмірному використанні косметики, що містить жири – крем-пудри, рум’яна, тіні і т.д. Крім того, стреси сприяють виділенню надпочечниками гормонів, які в результаті і підсилюють роботу сальних залоз.

АКСІОМА: з висипом вугрів завжди звертатися до лікаря. Причому не до одного! Так, не завадить пройти обстеження у: дерматовенеролога, дієтолога, ендокринолога, гінеколога (для жінок) або андролога (для чоловіків), невропотолог. Після того як вони видадуть свій висновок, дерматолог зможе підібрати грамотну стратегію лікування. Хронічні захворювання доведеться пролікувати, а потім приступати і до приведення шкіри в порядок.

На жаль, який би метод ні застосовував ваш лікар, явний результат з’явитися через 3-4 тижні і тільки при ретельному дотриманні всіх рекомендацій лікарів. Запущені форми вугрової хвороби іноді приходиться лікувати протягом декількох місяців .

P.S. Проблема ожирения в современном мире стоит достаточно остро. Процедура гастропластика была придумана американским хирургом в далеком 1980, а сейчас один из самых популярны методов борьбы с этой проблемой.