Виставка Олександра Селезінки

Виставка Олександра Селезінки

У  Львівському палаці мистецтв, а саме у вересні проходила персональна виставка Олександра Селезінки.  Який у свою чергу є не лише художником, а й кандидатом філологічних наук, викладачем Львівського національного університету та син заслуженого художника Михайла Селезінки.

Характерною рисою як попередніх, так і цієї виставки є те, що творчість художника у царині живопису тісно пов’язана з науковою роботою в галузі шекспірознавства. У своїх картинах Селезінка О. відтворює біблійний образ «все в однім», в якому поєднується багато образів як його компонентів, що був відкритий в творах В. Шекспіра.

Наприклад, картина «Двоєдніть». На ній зображені два голуби, які вписані в коло на фоні Всесвіту. Їхнє єднання передається через зображення двох птахів у колі – символі не лише єднання, але й вічності, оскільки в ньому немає ні початку ні кінця. Показовою деталлю є те, що В. Шекспір при створенні цього образу [86 сонет (all too precious) you], використовував графічний засіб, а саме круглі дужки, в яких містяться слова, що здійснюють непряме посилання на біблійний образ «все в однім». Дужка має форму півкола і якщо поєднати дві дужки разом то виходить окружність. Тому як на полотнах Селезінки О. М., так і в Шекспірових творах єднання передається завдяки зображенню кола.

За ренесансним неоплатонічним вченням Миколи Кузанського,  людина є малим світом – мікрокосмом, що відбиває в собі Всесвіт – макрокосм. А отже, вони є «все в усьому» або «все в одному». Тому, коли художник зображає на своїх картинах двох лелек або трьох лебедів, вони вписані в круг, що символізує їхнє єднання, а те що вони є відбиттям макрокосму, показано завдяки їх зображенню на тлі Всесвіту або неба.

На цій виставці, крім духовно-символічних робіт, також були представлені пейзажі, графіка та портрети. В них автор намагався відтворити красу світу завдяки внутрішньому світлу, яке присутнє у кожній його картині. Джерело цього світла в середині полотна, що його випромінює.