Високі підбори: випробування красою

Високі підбори

Високі підбориЦьогорічна мода на взуття не припиняє дивувати. І це не тільки завдяки різноманітності модельного ряду, а, в першу чергу, висоті підборів. Світові дизайнери наче змовились: рекомендують носити туфлі, ботільйони, чоботи з неймовірно високими каблуками. Красиво? Безперечно! А ось чи зручно, про це законодавці мод не згадують.

Звісно, в магазинах взуття має дещо простішій вигляд, ніж на подіумах, але й там зустрічаються моделі, які вражають уяву. І хоч носити такі шедеври можна не більше кількох годин, вони, за словами продавців, користуються неабияким попитом.

Остеохондроз, артроз, варікоз, переломи – неповний перелік хвороб, з якими звертаються до ортопедів любительки високих підборів. Лікування таких пацієнток триває місяцями, а інколи й роками. Лікарі стверджують, що при постійному носінні некомфортного взуття в організмі відбуваються незворотні зміни, перш за все, зміщується центр тяжіння, оскільки ходьба на каблуках – імітація ходьби на пальцях. Передній відділ стоп звикає до постійних навантажень і розширюється. М’язи та судини також пристосовуються й починають працювати по-іншому, що, в свою чергу, серйозно відбивається на красі та здоров’ї ніжок.

Зовсім відмовлятися від підборів не варто, в цьому лікарі також впевнені. Просто обирати взуття треба зважено. Найкращий варіант –на кожен сезон мати хоча б 2 пари взуття (на каблуках і на рівній підошві). Також слід пам’ятати, що 3-5 см – оптимальна висота каблука, при якій зберігається пружиняча функція стоп. Шпильки від 10 см повністю знищують цю природну пружину. Варто використовувати ортопедичні устілки, котрі підтримують верхній відділ стопи.

Після важкого дня ніжки потребують відпочинку. Вони будуть вам вдячні за масаж, контрастний душ або розслаблюючу ванночку з морською сіллю. І, звісно, допоможе спеціальна гімнастика: зробіть кілька рухів, згинаючи і розпрямляючи ступні; не піднімаючи ніг, обертайте ступнями кілька разів за годинниковою стрілкою і навпаки, захопіть пальцями край простирадла і тягніть на себе. Ці вправи можна робити навіть лежачи в ліжку.