Вишивка хрестом

Вишивка хрестом

Вишивка хрестомВишивання є загальновідомим і досить поширеним заняттям. За допомогою вишивки можна прикрасити різними візерунками предмети одягу, постільну білизну, скатертини, покривала і багато що інше. Можна вишити цілу картину, прикрасити її рамою – і ось вже готовий твір мистецтв. Багато народних умільців окрім вишивання по сукну і полотну, можуть працювати з шкірою, батистом.

Все, що треба для цього, здавалося б нехитрого рукоділля, це мати під рукою ножиці, різноколірні нитки і голки. У світі існує безліч техніки вишивання: ізонить, гладінь, килимова вишивка, блекворк, вишивка бісером і паєтками, японська вишивка, рококо, хрестик. Усі вони здатні чудово прикрасити будь-яку деталь в інтер’єрі або одязі. Кожна з них має свої тонкощі.

Техніка вишивання хрестом

Історично не відомо, коли вишивання хрестиком з’явилося уперше. Проте історія зберігає підтвердження того, що в ХII столітті воно вже використовувалося для прикраси одягу і предметів інтер’єру. Що цікаво, методика вишивання хрестиком відрізняється залежно від регіонів. У кожній окремо взятій області вона має свої особливості, які дозволяють робити речі або предмети неповторними.

У Росії вишивання хрестом ділилося на народне і міське. Останнє не мало яких або традицій, постійно видозмінюючись під впливом моди. Народний же метод залишався незмінним і був безпосередньо пов’язаний з традиціями і обрядами селянства.

І, хоча на сьогодні, з’явилися швацькі машини, що дозволяють швидко і якісно вишити будь-яку картину, в ціні залишається саме ручна робота. Робота, якій треба віддаватися усією душею. Вкладати своє серце, емоції і любов. Робота, якій треба присвячувати багато часу і сил. Саме вишивка хрестом ручна робота здатна виразити усі почуття автора. Оживити їх, зробити об’ємними і привабливими. Можна сказати, що роботи, вишиті хрестом, в якійсь мірі, є розкішшю. Причому розкішшю і з боку покупця і з боку виготівника. Адже перший вкладає в неї чималі гроші. А другий – усі свої сили, час і настрій.

Вишивка хрестом – це не просто захоплення. Це любов, схожа до материнської. Адже перед очима її творця відбувається зачаття, розвиток і народження шедевра. Усе це дарує почуття задоволеності і ейфорії, особливо тоді, коли ти бачиш перед собою кінцевий результат, який багатьох років даруватиме радість тим, хто споглядатиме це рукодільне диво.

P.S. В наш век современных технологий вышивка все равно не затерялась и для многих остается любимым хобби. Точно также как и среди покупателей вышивка крестиком ценится достаточно высоко (как и многие другие разновидности ручной работы).