Вишиванковий фестиваль в Одесі

19-річчя рідної держави в Одесі відзначають «Вишиванковим фестивалем», ініційованим патріотичною молоддю. Протягом двох днів Приморський бульвар біля Дюка і Потьомкінські сходи перетворяться на куточок автентичної та сучасної української культури. Торік «Вишиванковий фестиваль» входив до складу масштабнішого дійства. Цьогоріч же він отримав самостійний статус і значно більший масштаб. «Вишиванковий фестиваль»-2010 – то мультиструктуроване дійство, всередині котрого зосереджено близько двох десятків різноманітних акцій, забав та заходів. З восьмої години ранку до восьмої вечора на Приморському бульварі діятимуть фотовиставка «Україна синьо-жовта» та ярмарок народних майстрів, на котрому можна буде подивитися та придбати вишиванки та етнічні прикраси, традиційну кераміку та українські книжки, диски із вітчизняною музикою та фільмами, а також різноманітні українські сувеніри.

Апогеєм обох святкових днів будуть патріотичні акції близько півдня. 23 серпня о першій годині по полудні на честь 19-тої річниці з дня проголошення Незалежності України Потьомкінськими сходами підіймуть 19-тиметровий прапор нашої держави, а із самісінького ранку і до вечора волонтери акції «Наша стрічка» даруватимуть одеситам та гостям міста українську символіку. Наступного дня о цій же порі усі, хто прийде на фест у вишиванці, матимуть нагоду утворити справжнісінький вишиванковий ланцюг, взявшись за руки і розтягнувшись Потьомкінськими сходами. У разі рекордної кількості «вишиванкових ланок» ланцюга організатори обіцяють зафіксувати цей рекорд. Уперше проводитиметься флеш-арт-моб «Будуємо Україну». Учасники вишиванкового ланцюгу, тримаючись за руки, утворять контур України. Гості фестивалю заповнять середину фігури і зафарбують простір у синьо-жовті кольори, підносячи над головою синій або жовтий папір.

Справжньою безпрецедентною акцією стане вишивання майстринями рушника-оберегу просто посеред Приморського бульвару. Існує вірування, що рушник, вишитий від сходу сонця до його заходу, володіє потужною захисною силою. По закінченню ритуального вишивання оберіг передадуть одеському міському голові, аби наше місто не страхали жодні напасті.

Під час розважальної та просвітницької частин фестивалю можна буде дізнатися багато цікавого про свою країну та її культуру, поринути у вир правічних та сучасних забавлянок і просто гарно та з користю провести час. Цьому сприятимуть козацькі забави, змагання, ігри, вікторини, прикрашання одягу синьо-жовтою символікою (стрічками, значками, наліпками, жовтими і блакитними кульками), малювання шаржів, поїдання вареників на швидкість, аукціон.

На рік уперед одеситів та гостей Чорноморської Пальміри позитивною енергетикою заряджатимуть учасники акустичного концерту та літературної сцени «Вишиванкового фестивалю». А наприкінці кожного дня в одному із одеських клубів на всіх охочих чекатимуть гоцанки та українські вечорниці.

Тож – нумо розмальовувати свій календар у синьо-жовті кольори!

Координатор «Вишиванкового фестивалю» – Олексій Чорний (0632732354)