Коли винайдено каву?

Коли винайдено каву

Кавове дерево потрапило до арабів приблизно у І столітті Різдва Христова і з того часу вони кавові зерна почали заварювати окропом і пити цей тонізуючий напій.  Какове дерево почали вирощувати у арабських країнах, і згодом, європейці теж навчилися готувати цей напій.

З арабської мови слово кава (qahwa) дослівно перекладається, як «те, що не дає спати». Арабам дуже швидко сподобався кавовий напій. Але деякий час продаж та вживання кави було заборонено у Мецці (1511 р) та Каїрі (1532 р). Та все ж таки любов до кави перемогла і заборону було скасовано. Приблизно у 1450 році секрет кави відкрили турки. У Стамбулі були відкриті перші кав’ярні. Це тепер у Львові вони на кожному кроці і кожен житель міста має домашні рецепти або якісь хитрощі приготування напою, тоді кава була досить незвичним напоєм.

Європейці дізнались про каву приблизно у XV столітті. Але вживали цей напій тільки в якості ліків, при цьому коштувала кава дуже дорого. Популярність кави як напою почалась 80 роках XVІІ століття. І це пов’язано з українським козаком Юрієм-Францом Кульчинським. Коли турки атакували Відень у 1683 році, Кульчинський зміг пронести звістку про допомогу віденцям. За це вдячні віденці нагородили його 300 мішками кави з турецького обозу.  Коли Юрій перебував у Туреччині, він навчився готувати каву. Він пристосував смак напою для європейців, додавши до нього цукор. Згодом, Кульчинський відкрив кав’ярню у Відені. Звідси і з’явилась назва кава «по-віденськи».