Види перевірок та підстави проведення

податкова перевірка

податкова перевіркаУ відповідності до Податкового кодексу статті 75 документальні перевірки поділяються на планові та позапланові. Планові- передбачені планом-графіком, включають платників, які за результатами попереднього аналізу фінансової звітності мають вірогідність заниження або несплати податків в бюджет.

При незначному ступені ризику платники перевіряються не частіше 1 раз на З poки, 1 раз на два роки – платники середнього ступеня ризику і щорічно- з високим ступенем ризику. За розрахунок береться календарний рік.

Якщо за десять календарних днів до перевірки, ви не одержали поштове або особисте повідомлення з наданням копії наказу про таку перевірку, то перевіряючих маєте право до перевірки не допускати. Позапланові документальні перевірки проводяться у відповідності до ст. 78 Податкового кодексу з врученням копії наказу про проведення перевірки.

Без належно оформленого у відповідності до статті 81 Податкового кодексу, і пред’явленого направлення перевірка не розпочинається.

В ході перевірки можуть вивчатися та досліджуватися первинні бухгалтерські документи, звітність фінансова та статистична та інші документи податкового обліку, які ведуться для обліку сплати та нарахування податків(стаття 20 Кодексу). Інші документи до перевірки не надаються.

Якщо за результатами проведеної перевірки встановлено порушення -нараховуються санкції розміром 25% від суми встановленого порушення. Якщо такі порушення будуть допущені повторно на протязі 1095 днів штрафна санкція буде становити 50%, штраф становитиме 75 відсотків при втретє допущеному порушенні за цей самий період.