Правильно вибираємо радіатор

радіаторПід час придбання радіатора необхідно звернути велику увагу на такі показники, як: теплова потужність і робочий тиск. Упізнати робочий тиск можна у сантехніків. Але якщо цієї можливості немає, то треба орієнтуватися на показники, а вони мають бути високі.
Потужність радіатора можна вичислити, помноживши площу радіатора на 100Вт. Якщо в приміщенні є вікна, які обладнані склопакетом, то з отриманої величини можна відняти 20%.

Оскільки радіаторів у продажу велика кількість, давайте розглянемо популярні види:

1. Алюмінієві.
Ці радіатори найбільш довговічні, але мінус в тому, що оксидна плівка, що є на цих радіатора для захисту від корозії, дуже погано впливає на теплові мережі.

2. Біметалічні.
Добре зроблені зразки цього виду радіаторів прослужать більше 30 років. Вони прекрасно поєднують в собі усі достоїнства радіаторів із сталі і алюмінію. У усередині біметалічних радіаторів знаходяться алюмінієві оправи, в яких проходять сталеві канали, що проводять воду. Часто алюмінієві оправи замінюються мідними. Плюси біметалічних матеріалів в тому, що у них хороша тепло провідність і високі антикаріозні властивості.

3. Чавунні
Ці радіатори вже давно застаріли як по зовнішніх виду, так і за характеристиками. У цих радіаторів великий відсоток браків і низький тиск. Але оскільки ціна їх невелика, ними обладнано велика частина наших будинків. Як альтернативу можна використати електрорадіатори що також досить доступні для населення.

4. Панельні сталеві
Радіатори цього виду краще всього використати в дачах, котеджах т.д., тобто в закритих теплових мережах. Але не можна їх ні в якому разі використати для міста, оскільки внутрішні канали дуже швидко заростають.

5. Трубчасті сталеві
Ці радіатори підходять найбільше для декору, ніж для опалювання. Мінуси в тому, що вони мають дуже високу вартість (хоча, не виправдовуючи свою потужність). А плюс – конструкція зварна. І завдяки цьому вірогідність протікання в між секційних стиках падає майже до нуля.