Вибір котла для твердого палива

Вибір котла

Вибір котлаУ більшості випадків ті люди, хто проживає в заміських селищах, часом не мають благ цивілізації таких, як: електрика, газ і центральне опалення, тому досить часто вони вдаються до використання опалювальних котлів на твердому паливі.

Перш, ніж вибрати опалювальний котел, визначитеся з однією з важливих його характеристикою, яка обумовлюється потужністю. Для обчислення, наприклад: твердопаливних котлів Proterm необхідної потужності, що працюють на твердому паливі, орієнтуються на співвідношенні 1 кв. м. житлового простору помножене на 1 кіловат потужності котла. При цьому бажано додати до отриманого числа ще близько 20% потужності, які йдуть на непередбачені тепловтрати. Також вкрай небажано вибирати для даного приміщення котел меншої потужності, який згодом буде працювати практично «на знос», що призведе до його швидкого зносу.

Найдоцільніше для житлових приміщень і постійного в них проживання вибрати котел, виготовлений з чавуну так, як чавунні теплообмінники мають високу теплоємність матеріалу, який повільно нагрівається, зате також повільно і остигає. До того ж котли з даного матеріалу досить довговічні і в разі виходу з ладу однієї з секцій, її дуже просто можна замінити самостійно. У тому випадку, якщо в заміський будинок ви відвідує не часто, то можна вибрати і сталевий котел. Як правило, корпус такого котла, для запобігання надмірного перегріву, обшивають панелями, які закривають додатковий шар теплоізоляції.

Вибираючи котел, вирішите заздалегідь, який вид палива при його роботі буде використовуватися, так дров’яні котли працюють на деревному матеріалі і його відходах з вологість не більше 30%, в універсальних котлах, як правило, використовується вугілля. Однак короткий час для їх топки може використовуватися інший вид палива, але тільки недовго, оскільки тривале його використання може призвести до погіршення продуктивності котла. Якщо у вашому регіоні можна без праці придбати дерев’яні палети (деревні гранули), то досить зручно буде використання їх для автоматично завантажуваних котлів. Але тут необхідно врахувати всі плюси і мінуси при виборі котла для вашого житлового будинку, де будуть враховані всі вимоги надійності, довговічності і економічності.

Кстати, если говорить о загородных домах, то сейчас очень популярны они из дерева – проекты дома из профилированного бруса как прочного и достаточно недорого материала находят все больше приверженцев. К тому же такой дом будет иметь достаточно высокую теплоизоляцию.