Вибір інтер’єру для квартири

Повертатися додому завжди приємно. З відпустки, з відряджень і просто в кінці робочого дня. Удвічі приємніше, коли у вас в квартирі затишно, а з перших секунд ви відчуваєте, що вам комфортно і спокійно в цих стінах. Як правильно підібрати інтер’єр квартири, допоможе МОЛОДІ.

Облаштовувати свій особистий простір, надавати затишок квартирі або будинку – заняття дуже важливе і відповідальне. Останнім часом все більше людей довіряють його дизайнерам, які віртуозно справляються з ним. Психологічні тести та анкети, карти кольорів, текстур і фактур, яскраві презентації та проекти, фотографії та каталоги, чого тільки вам не запропонують, щоб догодити.

Вибираючи інтер’єр для свого житла, орієнтуйтеся на свої відчуття і об’єктивно оцінюйте свої можливості. Не забувайте, що часті зміни інтер’єру та дизайну квартири, а тим паче вдома, вимагають значних фінансових витрат, тому бажано відразу все підбирати ретельно і ґрунтовно одразу обирати де купити ткань для штор у Києві та вибирайте дивлячись на якість і ціну .

Показником вашого смаку буде, якщо дизайн квартири буде витриманий в одному художньому напрямку, а всі його елементи, включаючи найдрібніші деталі і аксесуари будуть поєднуватися плавно і гармонійно. Одне з найголовніших правил – не поспішати. Якщо ви працюєте з дизайнером, не поспішайте погоджуватися на найперший варіант, приміряйте кожен проект до ваших смаковими уподобаннями і бажанням. Якщо ви довіряєте собі – також будьте обережні, ніколи не вибирайте фарби, шпалери, меблі та інше в поганому настрої. Не забувайте, настрій ще не раз зміниться, а жити вам в цих стінах ще дуже довго. Не намагайтеся робити все за останнім писком або диханню моди. Вона примхлива й мінлива, та й не всі, що модно, може подобатися вам і вашій родині.
Облаштовувати інтер’єр згідно вашому способу життя. Якщо ви живете одна, мало часу проводите в 4-х стінах, віддаючи перевагу спілкуванню з друзями і активний спосіб життя, то вам підійде мінімалістичний стиль.

У той же час, він буде недоречний, якщо у вас велика сім’я, є маленькі діти і тварини. Вам доведеться максимально врахувати інтереси всіх, продумуючи інтер’єр. Вам бажано відмовитися від небезпечної скляних меблів, тендітних і дорогих аксесуарів, світлих відтінків в кольорах шпалер і оббивки меблів.

Враховуйте особливості вашого характеру і темпераменту. Наприклад, людям консервативним і практичним підійде інтер’єр в класичному стилі. У ньому присутні елементи античної архітектури, він ґрунтовний і солідний.

До слова, визначення “класичний” щодо дизайну інтер’єру, ви можете почути найчастіше, так як в основному використовують його елементи в поєднанні з іншими стилями, створюючи нові цікаві стилістичні рішення і варіанти.

Стиль модерн з його плавними, витонченими лініями підійде витонченим натурам і людям творчих професій. Також розкрити свою яскраву і неординарну індивідуальність допоможуть стилі арт-деко, кітч, еклектика, поп-арт, нео-класичний і готичні стилі.

Стиль хай-тек, що втілює перевага високих технологій і унікальність матеріалів, з яких в основному виготовлені предмети для такого інтер’єру підійде для практичних людей, які виберуть швидше функціональність і строгі контури, ніж плавність ліній і дух історії.

Люди сімейні та спокійні, а також ті, хто люблять все природне і натуральне, віддадуть перевагу дизайну інтер’єру в стилі кантрі або в еко-стилі.

Відносно кольорової палітри в інтер’єрі, багато дизайнерів розумно радять вибирати більш спокійні і м’які основні відтінки у всій квартирі, а ось яскравими і помітними можуть бути аксесуари або окремі елементи, щоб насичені фарби не тиснули на вас емоційно. Крім того, психологи відзначили, що сангвінікам, флегматикам і меланхолікам затишніше в світлих інтер’єрах, витриманих в сучасному стилі, а ось холерикам краще облаштовувати особистий простір в плавних і спокійних прохолодних відтінках, а також прямих і чітких лініях.

Дуже важливим фактором є місце розташування і вік самого будинку, в якому знаходиться ваша квартира. Сучасний дизайн з модними і сміливими нюансами часом буває недоречний в старих будинках з високими стелями, монументального ліпниною і візерунковими сходами.

Важливі поради від дизайнерів – якщо вікна вашої квартири виходять на південь, не використовуйте яскраві фарби, вони будуть різати очі, дратувати і викликати агресію. Для квартири з декількома маленькими кімнатами стильним дизайнерським рішенням буде облаштувати її в японському стилі, а просторі і світлі приміщення краще всього виглядатимуть в класичному стилі.

Головне в питанні підбору інтер’єру – слухати себе і свої відчуття, продумуючи все до найдрібніших подробиць. Так, ви витратите силу-силенну часу, грошей, сил, жахливо втомитеся і вам, можливо, здасться, що воно того не варто. Однак, як тільки всі труднощі будуть позаду, а в вашому домі запанує затишок, ви зрозумієте, що все було не дарма. Ваша квартира – це те місце, куди приємно повертатися і вам і всім вашим рідним і близьким, друзям і знайомим.