Ввічливі парижани: правда чи вигадка?

Ввічливі парижани

Ввічливі парижаниПариж є принадою для туристів № 1 у всьому світі, хоча парижани відверто цим незадоволені ці фактом. У понеділок місцева влада зробили чергову спробу змінити ситуацію, змушуючи таксистів посміхатися і умовляючи офіціантів пустити в хід свою англійську.

Коли мер Парижа Бертран Делано відкрив перший паризький день туриста на Трокадеро Плаза, розташованої на березі Сени навпроти Ейфелевої Вежі, реакцію перехожих можна було легко передбачити: парижани вважали, що їх грубість занадто перебільшена, туристи ж не погоджувалися з ними у цьому питанні.

Поль Ролл, директор паризького офісу з туризму, уклав, що французька столиця й справді має дещо недружнім іміджем, проте у своїй позиції він встав на сторону своїх співвітчизників: «Французи бентежаться, коли вони стикаються з необхідністю заговорити іноземною мовою. У нас дуже сильний акцент, який ускладнює взаєморозуміння ». Він заявив, що кампанія була затіяна з метою змусити парижан зрозуміти наскільки індустрія туризму важлива в аспекті економічного зростання їхнього міста і допомогти їм змінити своє ставлення до туристів. В кінці-кінців в Парижі 12% робочих місць безпосередньо пов’язані з туризмом.

«Якщо говорити відверто, – розмірковує бразильська журналістка Жанна д’Арк де Альмейда, – парижанам потрібно багато чому навчитися в тому, що стосується їхньої поведінки, адже це приносить місту гроші. Інакше складається враження, що всі можливі гроші вони вже отримали, і до людей їм немає діла ». Однак, не дивлячись на це, журналістка заявила про свій намір засвоїти французький стиль ведення справ.

Ніколь Рибо, туристичний гід, вважає, що звички парижан і справді потихеньку починають мінятися: «Якщо приїжджі спробують пояснити городянам, що вони не володіють французькою замість того, щоб сходу починати говорити по-англійськи, вони побачать, що і ми (парижани ) можемо бути милими і доброзичливими».

Водій таксі, Мустафа Хаммум, підтримує кампанію, хоча і вважає, що всі його колеги по роботі досить милі люди. «Ми дуже стараємося, – посміхається Мустафа, – Але що саме можемо поліпшити ми? Рух по дорогах? Безумовно. Так чому б нам не підтягти свої навички в розмовному англійською? Серед нас є багато водіїв, які не володіють англійською. Погодьтеся, це велика проблема, коли люди не розуміють один одного. Крім того, більшість таксистів не є носіями мови, що тільки додає проблем їх пасажирам».

Всім очевидцям подій на Трокадеро Плаза організатори пропонували апельсиновий сік і брошури під назвою «Хартія парижан і гостей Парижа». Один з пунктів, зарахованих до обов’язків мешканців міста, говорить: «Я витрачу час на те, щоб допомогти гостям столиці. Я скористаюся своїм знанням іноземних мов, щоб у разі необхідності доступно пояснити їм все, що потрібно ». Брошура дає пораду і туристам, що відбивається в пункті хартії: «Я постараюся перейнятися паризьким стилем життя і візьму краще від свого відпочинку тут».

Насправді, це не перший раз, коли місто намагається виправити свої манери, та й, напевно, не останній. Якщо захід понеділка було одноденним подією, то в подальшому місцева влада планує довгострокові проекти. Влітку в п’яти стратегічних місцях скупчення туристів (наприклад біля собору Нотр-Дам і на площі Бастилії) з’являться кіоски під назвою «Посланці гостинності».

У будь-якому випадку, не дивлячись на страх туристів зіткнутися з істинно паризької грубістю, багато з них змінюють свою думку по приїзду в столицю і 97% виявляють бажання повернутися сюди знову. За даними паризького туристичного бюро в 2012 р в Парижі побувало 15.3 мільйона чоловік з інших країн і регіонів Франції.

P.S. Доречі а ви знали що Львів часто називаюсь маленьким Парижем? Ящко збираєтесь там відпочити, то різні кафе, ресторани, сауни Львова або квартири для ночівлі знайдете на відповідних онлайн сайтах про це цікаве місто.