Все життя – кастинг

Після перегляду популярних каналів українського ТБ виникає враження, що “зіркою” в нас може стати кожен. Багатосезонні талант-шоу обіцяють приголомшливу кар`єру та світове визнання. Схоже на те, що вже сформований цілий прошарок молодих людей, які кочують із кастингу на кастинг. З надією потрапити на омріяне шоу. Чи завжди виправдовуються їхні сподівання і чи справді самого лише таланту достатньо?..

Таємниці за кадром

Красиві історії з глянцевих сторінок і яскраві кадри з телешоу здатні створити ілюзію, що зіркове життя так близько. Варто тільки докласти трохи зусиль: приїхати на кастинг, вразити журі своїм самобутнім талантом, і ось вона – відкрита дорога до вершин. Чи не тому в нас так багато співочо-танцювално-магічних шоу? Хіба не через це глядачі ставлять ці шоу на перше місце рейтингу? Певна річ, долучитися до цієї  своєрідної “фабрики зірок” – справжнє щастя. А щоб “ощасливити” якомога більше претендентів, продюсери створили силу-силенну проектів. Вистачить на всіх – танцюристів, співаків, псевдо-екстрасенсів.

Ось тут і починають молоді й креативні оббивати пороги телевізійних офісів. Яким сильним буває їхнє розчарування, коли картинка, побачена раніше на екрані, не співпадає з пережитою дійсністю. Адже в ефір чомусь пускають ідеальні прослуховування, де нібито справедливі журі пильно вдивляються в кожного конкурсанта в пошуках “родзинки”…Трапляються, щоправда, кадри “з перчиком”, в яких претенденти шокують публіку, грубіянять шановним журі , сквернословлять і показують непристойні жести. Але все це, як показує практика – за сценарієм.

Що ж насправді відбувається на кастингах? Про це розповідають на форумі відомого каналу СТБ самі учасники одного з відомих телепроектів. Такий відгук можна з легкістю там знайти:  “Складалося враження, що людей використовують в ролі безкоштовної масовки, а коли все було відзнято, вони стали непотрібні. Організація роботи в наметах і на кастингах була обурливою. Учасникам дозволяли поспівати по 10 секунд, а якщо пощастить, то по 30. Можу точно сказати, що на кастингу в Києві голоси не шукали, шукали яскраву зовнішність, відверті сукні й високі підбори…”

Протилежну думку має інший учасник форуму: “У мене претензій до організаторві немає, вони сумлінно виконували свою роботу . Якщо вам відмовили, то на те є причина. Не подобається – йдіть на інше шоу”.

Неважко здогадатися, що ці двоє – залишилися і поза кадром, і поза проектом.   Ще один лаконічний, зате красномовний коментар на форумі: “Якщо з вами в наметах привітались, попрощались і подякували, то вам пощастило. Таких людей було одиниці”  Постає питання, що взагалі треба зробити, щоб “засвітитися” на екрані хоча б у ролі аутсайдера?..

Збулося!

Можна відкинути песимістичні настрої й припустити, що вам таки пощастило, і ви – учасник омріяного шоу.  Звісно, таке буває. У кінці проекту кожен пророкує собі світове визнання і непомірні статки. Однак, для цього в ідеалі необхідно пройти всі етапи, витримати нещадну конкуренцію й навіки закохати в себе журі, продюсера і звукооператорів. Але це якщо в ідеалі, насправді ж все ще жорсткіше. А якщо це не вдасться – тоді полажлива посмішка і фраза “Чекаємо на Вас у наступному сезоні!”. Найчастіше відкинутий учасник їде додому зі світовою скорботою в серці і незламним наміром настпного року “показати їм усім”.  У кращому випадку весь рік витрачається на тренування, в гіршому…буває по-різному. Екс-учасник одного з танцювальних шоу заявляє на камеру: “Коли я вилетів, я 3 місяці був не в собі, я просто бухав і все! Цього року я обов`язково переможу!” Не хочеться й думати, що буде з хлопчиною після чергової відмови. Ще один відчайдух із “голосистого” шоу ділиться: “Цей проект став найважливішим у моєму житті, мені довелося розійтися з дівчиною.”

Жертви жертвами, та тільки не виправдали вони себе. Ми всі так звикли до “фабричності” й “конвеєрності” знаменитостей, що часто не можемо відрізнити їх одне від одного. Українське ТБ таки навчилося продукувати “зірок”, але такі зірки навряд чи світитимуть більше, ніж один сезон…

P.S. Если вы приехали в Киев по делам или на экскурсию, тогда вместо поиска в google киев квартиры посуточно можете сразу заходить на сайт Sutki.ua, где быстро и удобно сможете подобрать апартаменты.