«Вовк з Уолл – стріт»: гроші, наркотики та вечірки

Вовк з Уолл – стріт

Вовк з Уолл – стріт 13 лютого  у всіх кінотеатрах країни можна побачити нове творіння Мартіна Скорсезе «Вовк з Уолл – Стріт».  Сюжет стрічки заснований на реальних подіях. Це історія  Джордана Белфорта —  брокера із Нью – Йорка,який  1987 року  заснував одну з найбільших  брокерських контор. Але вже  1997 року відбував покарання у в’язниці за фінансові махінації. Після цього Белфорт поборов наркотичну й алкогольну залежність та  написав дві книги.  Наразі ділиться досвідом із загалом, читаючи лекції.

Протягом майже 3 –х годин перед нами постає історія успіху молодого Джордана Белфорта.  Ми спостерігаємо його перші кроки на Уолл – Стріт та повний крах-  Чорний понеділок. За порадою дружини  він влаштовується в маленьку та непримітну компанію, що торгує дешевими акціями.  Поступово народжується компанія – гігант – «Стреттон Оукмонт».  Ось тут і починається  справжнє життя: наркотики, дівчата, вечірки, мільйони доларів, вседозволеність. 

Головний герой навіть закохується та одружується не на звичайній дівчині,  а на ефектній моделі  – Наомі.  Та там, де великі гроші  з’являється ФБР.  І тут знаходиться місце  елементам  детективу: махінації зі швейцарськими банками, мільйонними рахунками на ім’я  інших людей та звичайне вивезення грошей у валізах.  Та ніщо не може бути вічним і  афера все ж виявлена. На обрії «Вовка» з’являються обриси тюрми.  Головний герой не зміг уникнути терміну… Але після засудження він починає життя заново…

Вовк з Уолл – стрітНа перший погляд може здатися, що фільм поверховий і несе в собі тільки сцени зовсім недитячого змісту та епізоди  з наркотиками.  Але замислившись, можна вловити думку і про те, що гроші засліплюють людину настільки, що вона вважає себе королем світу і просто не знає,яким збоченим способом розважити себе ще. І тут думки про те, як людина може низько впасти, збираючись на грошову вершину. .. Та маючи сили розпочати все знову, із самої низької сходинки.

Ці слова підтверджують  номінації на премію «Оскар»: кращий фільм, кращий режисер (Мартін Скорсезе), краща чоловіча роль (Леонардо Ді Капріо), краща чоловіча роль другого плану (Джона Хіл), кращий адаптований сценарій (Теренс Уінтер). 

Загалом, на фільм варто сходити. Просто, щоб розважитись, оцінити роботу режисера, оператора . .. та ще знати відповідь на прохання «Продайте мені цю ручку».