Цікаве про воду і риб

вода і риби

вода і рибиЧому з людини вода не скачується як з гуски? Цікаво уявити, якби вода скачувалася з людини так само як з гуски. Не потрібно було б носити з собою рушник на пляж та брати його з собою до ванної кімнати. Проте насправді вода не скачується з людини тому що шкіра людини притягує воду.

Тобто молекулярна взаємодія молекул шкіри і води сильніша за взаємодію тільки між молекулами води. Саме тому вода тримається на шкірі. Але якщо взяти до рук бавовняного рушника, то вода залишиться на ньому по тій самій причині – міжмолекулярному зв’язку. Молекули бавовни мають сильніший зв’язок з молекулами води ніж молекули шкіри. Саме тому найкраще витиратися саме бавовняним рушником.

Чи справді риби не розмовляють? Всім відома народна приказка – німий, як риба. Проте чи справді риби не вміють розмовляти звуками. Виявляється, що ще за часів Аристотеля всім було відомо, що риби можуть видавати різноманітні звуки. Більш того людина може чути деякі звуки, котрі видають риби навіть без допоміжних приладів.

А от риби чують далеко не все, що може вимовити людина. Так риби можуть розпізнати лише чверть від того, що каже людини, лише п’яту частину звуків птахів і майже зовсім не розпізнають ультразвуків дельфінів. Проте цікавий факт, риби можуть повністю чути всі звуки, котрі видають жаби.

P.S. Если говорить о воде и человеке то тут возникает вопрос качества. В наших реалиях очистка воды с помощью специальных фильтров или кувшинов уже необходимость.