Відкриття літклубу «МАРУСЯ» в НАУ: Зустріч з Дерешем

15 квітня в НАУ (Національному Авіаційному Університеті) в корпусі ІМВ (інститут міжнародних відносин) відбулось відкриття літклубу «МАРУСЯ», спеціальним гостем якого стала одна з зірок сучукрліт – Любко Дереш.

Відкриття почалось в актовій залі корпусу о 15:30, де в назначений час зібралось чи багато бажаючих послухати та поспілкуватись з письменником – всі сидячі місця, а також прохід між рядами та простір біля сцени були заповнені людьми. Тож в результаті, за нашими підрахунками зібралось близько двохсот осіб.

Захід почався з короткого виступу координатору «МАРУСІ» Анастасії Печериці, яка розповіла про діяльність клубу та збірку «Декамерон», з якої пізніше письменник читав своє нове оповідання. До речі, «Декамерон» вперше вийшов друком тільки 15 квітня, а офіційна презентація книги відбудеться в Харкові 23 квітня. Тож відвідувачі відкриття стали першими, хто мав змогу побачити збірку та послухати оповідання з вуст одного з авторів.

Любко відповідав на різноманітні питання студентів, котрі бажали знати, яку музику слухає письменник, які дівчата йому подобаються, звідки він черпає своє натхнення, що планує на майбутнє, що відчуває, завершуючи кожну книгу і так далі. Зірка сучукрліт розповіла, що він вважав сучасну музику повним лайном, і надавав перевагу класичній. Але одного разу він послухав пісню Цоя в аранжированому варіанті своїх друзів і зрозумів, що класика – класикою, але мусить бути щось іще. Щодо дівчат, Дереш вважає, що справжня жінка має бути відьмою, а якщо точніше – доброю та мудрою «ведуньєю» (від слова – відати).

Завершуючи кожну книгу, автор відчуває ейфорію та спустошення одночасно. Дописуючи роман та віддаючи його до друку, Любко ніби перерізає пуповину між собою та своїм витвором. А що стосується його книги «Як стати Богом і не заплакати», то тут він поки що не готовий перерізати цю саму пуповину та відпустити її у вільне плавання. Крім того, ця книга стане завершальною в певному етапі його творчості, бо як відомо, кожен письменник рано чи пізно переростає свої книги і потребує чогось нового, глибшого. Тож зараз як раз і відбувається цей момент переходу. За словами автора, ця довгоочікувана книжка вийде можливо восени, а можливо й пізніше.

Наразі, Дереш займається драматургією в театрі «Дах», планує проекти на майбутнє та подорожує з іншими зірками сучукрліт, презентуючи «Декамерон».

Відкриття літклубу завершилось продажем книжок автора та автограф сесією, де перед письменником вишикувалася довжелезна черга, що йому аж довелось затриматись довше запланованого часу. Шанувальники Дереша покидали зустріч з щирими посмішками на обличчі, цікавились в координаторів діяльністю літклубу та дякували за чудовий захід.

Анастасія Печериця

Журналістка, активістка, громадська діячка і просто мрійниця. Життя з усіх сторін пронизане нитками цинічності, але серед тих ниток, які до речі також мають цілковите право на існування, вплетені сонячні квіти ніжності та добра
 • там дійсно було круто :)

 • Ну Дереш є Дереш ;)

 • Тарас

  Скільки дівчаток було…
  Молодці, що згуртувались та організовуєте!

 • Нехай Дереш — це крута зірка неповнолітніх дівчаток, але крутість назви нового літклубу є чимось захмарним навіть для мого сприйняття.

 • “вистроїлась довжелезна черга” де тут у Вас цей контрл+ентер чи шифт…ну коли побачиш помилку, не дорікаю….лише намагаюсь допомогти (вишикуватись) словам за порядком) після прочитання можна витерти мою писанину)
  А Дереш кльово… а що після “Наміру” він народив? ніхто не підкаже?

 • ukrainian

  “Трохи пітьми” – остання його опублікована книга.

 • ukrainian дякую! ну і як? варте уваги? як і попередні перегукується з “Культом”? чи автономний твір?

 • ukrainian

  багато людей кажуть, шо це краща книжка Дереша. хоча я б не сказав) схожа на “Намір!”, все ті ж заглиблення у пам”ять і свідомість людини, хоча в іншому форматі: розмова з психологом, яку нібито Любко в реалі записував на диктофон і потім виклав у книзі. таке от)

 • cat)

  Крута була зустріч!) Дякую!)

 • СС, та хай називається, як хоче аби хорошу діяльність проводили!

  Анрі, дякуємо.

 • Фотки глядачів наче родом з відімдесятих )))))))))