Про весняну риболовлю

весняна риболовля

весняна риболовляЗ кінця лютого – початку березня поступово починає танути лід, риба в цей час починає відчуватися наближення весни. Рибу з льоду ловити в цей час зовсім необов’язково, є немало відкритих водойм, що не замерзають до кінця усю зиму. Саме тому, при настанні першого потепління, можна сміливо узяти спінінг і відправитися на риболовлю, щоб добути хижака.

В якості насадки цілком можна використати невеликі блешня з вертушкою білого кольору. Оскільки навесні риба набита ікрою, то хапати велику здобич вона не стане, оскільки вона в ній просто не поміститься. Добре в цей час клює щука і минь, для чийого лову можна користуватися спінінгом і жерлицею. Для лову плітки і ляща в якості насадки можна також узяти мотиль або бутерброд з черв’яком.

У кінці березня починається лов риби по відкритій воді (але це залежатиме від регіону). В цей час риба ближче підходить до берега, де ділянки нагріті. Тому найбільш вдалою снастю для весняної риболовлі є поплавцева вудка, оснащена глухим оснащенням. Зазвичай використовується п’ятиметрова телескопічна вудка, яка оснащена волосінню в 0,25. Оскільки у цю пору року ще вода каламутна, немає необхідності в тоненьких волосінях. Розмір гачка ставлять залежно від розміру риби.

Краще використати живу насадку для весняної риболовлі, нею може бути черв’як, мотиль або ручейник. Можете виготовити бутерброди, що підстібають рибу до моментальної атаки, завдяки апетитному виду. Добре у кінці березня клює плітка, підлящик, щука і йорж.

Найвдалішим весняним риболовецьким місяцем вважається квітень, оскільки саме в цей час можна добути максимальний улов. Активний жор риби починається саме цього місяця, оскільки свої жирові запаси вона ще не поповнила і як слід намагається приготуватися до нересту. Ловиться в квітні щука з минем. Щуку ловлять на живець і блешню, миня – на донку з годівницею.

Упевненіше клює плітка і лящ. Лящ вже, окрім мотиля, їсть з апетитом черв’яка. Довгий час не варто сидіти на місці, намагаючись упіймати рибу. Не закидайте в одне і те ж місце блисну. Якщо риба є в одному місці, вона схопить блешню обов’язково (чи зробить спробу) через деяку кількість спроб. Якщо ж не послідувало клювань – переберіться на інше місце. Не забувайте, що щука навесні в основному тримається на мілководді.

P.S. Профессиональные рыболовы знают, что для успешной рыбалки важны много разных деталей – и подкормка, и хорошее оборудование. Сейчас можно купить катушку для спиннинга под шнур и любые другие снасти в интернете в разных специализированных рыбных магазинах.