Величні Татри

Татри

ТатриТатри – найвищий район Карпат, що знаходиться на території Словаччини і Польщі. Тут налічують двадцять п’ять піків вище за дві з половиною тисячі метрів. Татри складаються з піщаників, вапняків, доломітів, конгломерат, еоцену і кристалічних порід. Татри – це синонім раю для шанувальників дикої природи.

Відмінним місцем відпочинку виступають численні татранскі долини: Косцелиска, Бялки, Тиха, Сухей Води, Мегушовецка, Батижовецка, Хохловска. Оскільки в татранских породах процеси вивітрювання відбуваються по-різному, рельєф в різних зонах теж різний. Приміром, тут є багато перевалів (Іваняцкий, Бобровечка, Томанова) і печер, найглибшою з них вважається Велика Снігова печера.

Завдяки льодовикам, які колись існували на території Татр, нині можна милуватися мальовничими високогірними озерами. Захоплюють дух скельні пороги, де  гірські річки формують мальовничі водоспади. Не менш мальовничі краєвиди має відпочинок в карпатах українських але Татри треба однозначно відвідати.

Погода тут непередбачувана і досить сувора. На схилах гір чітко випалені кліматичні яруси. Тут при підйомі на сто метрів температура падає на нуль цілих шість десятих градусів, тому тут є присутніми помірно-холодний ярус і ярус вічних снігів.

Не варто дивуватися, якщо несподівано піде сніг. Сума річних опадів знаходиться в діапазоні від тисячі двохсот до тисячі семисот міліметрів. Бувають і інтенсивні добові опади (дев’яносто міліметрів за день). Переважно опади випадають в вигляді снігу. Сніговий покрив зберігається тут до травня-червня.

Нині Татри відкриті для гірськолижного спорту і туристичних подорожей. Місто Закопане виступає туристичним центром Польщі, а місто Попрад – з боку Словаччини.