Вбий в собі раба!

Олександр Машлай. Член Ради ВМГО «Національний Альянс», редактор видання «Правий Поступ». e-mail: rusych@ua.fm

На початку 1990-х, коли ми лише робили свої перші кроки, як незалежна країна, багато експертів пророкували Україні світле майбутнє. За п’ять, ну максимум десять років, ви будете жити не гірше ніж в Англії! І тоді в це вірилося. Справді, ми маємо найродючіші землі – славнозвісні чорноземи. Ми маємо потужну індустріальну базу, залишену нам радянською системою, маємо достатні запаси корисних копалин та й люди в нас, що там казати, роботящі.

Але йшли роки, Україна боролась з інфляцією, рекетом, вчилася «робити» бізнес, а економічний добробут все не приходив. Нам політики казали: «Люди, та ж ви просто не того вибрали президентом! Оберіть мене і я зроблю Україну заможною та європейською. Я знаю дорогу в Європу!». Ми обирали, але ситуація не змінювалася.

Ми вперто чекали, ми спали і бачили євроінтеграцію. Проходили вранці, затуляючи носа, загадженим під’їздом і думали: «Нічого-нічого. Нам вже майже дали ПДЧ, а там дивись приймуть в Євросоюз і під’їзди стануть як в Берліні. Ось тоді заживемо!».

Для того аби наші діти були гідними членами євроспільноти ми за хабарі віддавали їх вчитися в найкращі вітчизняні вузи. А потім за хабарі влаштовували працювати лікарями, вчителями і держслужбовцями. Звичайно, кожен розумів, що цим самим сприяє розквіту хабарництва в державі. Але ж це не страшно – скоро ми будемо в Європі і корупція зникне. В Європі ж корупції немає.

Ми двадцять років чекаємо, коли ж заживемо як у Європі. Коли станемо багатими і заможними. Коли нас почнуть поважати у світі і коли ми поважатимемо один одного. Ми все чекаємо, чекаємо, чекаємо…

Ми, українці, в 1991 році знищили Радянський союз, але не знищили свою рабську свідомість. “Совок” і досі в кожному з нас. Ми звикли, що хтось прийде і щось за нас зробить. Прибере парк, в якому ми ж накидали пляшок, викорінить корупцію, полагодить трубу в під’їзді яка протікає. Ми чекаємо начальника, директора, президента, який покаже нам куди йти, що робити, як жити.

Рабська свідомість настільки в’їлася в свідомість українцю, що він розучився думати і аналізувати. Ми проклинаємо на кухнях владу, але на виборах вперто голосуємо за одних і тих же політиків, які немов під час гри в пін-понг обмінюються владою. Причому щораз йдучи на вибори і обираючи між старими політиками, які десятками років сидять при владі ми наївно віримо, що ось тепер, ось нарешті щось зміниться.

Щось зміниться лише тоді, коли ми змінимось самі, коли виженемо із себе совка і раба. Для того щоб жити добре і заможно, варто прагнути до цього і щось для цього робити, а не чекати що хтось зробить. Чисто в нашому ліфті буде, коли ми перестанемо там смітити. Влада буде тоді відповідальною перед виборцем тоді коли ми гнатимемо поганою мітлою хапуг і брехунів. Корупція зникне тоді, коли ми перестанемо давати і брати хабарі.

Нічого неможливого не має – все в наших руках. Пора діяти! І тоді будемо жити як в Європі, а бо ще краще.

Написано спеціально для журналу «Правий Поступ»

Засновник інтернет-журналу MOLODI. Життя ламає нас по дорозі кудись та все буде файно і зашибісь. Намагаюсь уникати сірості і стандартності, створюючи щось своє. Ще з дитинства люблю наше – українське.