Валерій Пельц: “КВН виховав вже не одне покоління”

КВН – гра мільйонів, яка й сьогодні користується величезною популярністю, особливо серед молоді. Луцьк не став винятком – у нашому місті ігри КВНу збирають вщент заповнені зали, а на сцені виступають команди з різних куточків України. Завдячувати цьому слід голові Волинської асоціації КВН – Валерію Пельцу, який буквально відродив КВН на Волині. Доречі, неабияку активність у культурному житті країни останнім часом проявляє Західна частина. Є ідеї щодо наповнення інтернет-журналу MOLODI? Сторінка публікуй для тебе!

Волинська ліга КВН процвітає  уже протягом двох років. Скажи, а які у вас стосунки з іншими українськими лігами?

З багатьма лігами ми дружимо, хоча дружба повинна розглядатись через призму конкуренції, бо лише вона спонукає до нових досягнень, до розвитку та процвітання ліги.

За яким принципом відбиралися команди цього сезону? На відбірковий   фестиваль КВН запрошували конкретних претендентів? Були такі, що не погодились грати?

Наш головний принцип і вимога – це порядність людей, які приїжджають грати у Волинську лігу, а також, звичайно, команда повинна бути смішною. Особисте запрошення отримували лише декілька команд, які потрапили у сезон без відбіркового фестивалю. Решта заповнювали заявки на участь, грали відбірковий фест і за його результатами ставали учасниками сезону. Серед команд, які ми запрошували приїхали майже усі.

Як Ти ставишся до того, що багато команд використовує одні і ті ж жарти в різних лігах? Це добре чи погано?

Звичайно, всім би хотілось, щоб команди привозили в лігу лише нові жарти, але це надзвичайно важко в реалізації. Як правило, команди пишуть собі жарти самостійно, не залучаючи до цієї справи сторонніх авторів, а писати їх сотнями, на жаль, не вдається. Тому, більшість команд формує сценарій, і він за сезон може з’явитись у багатьох лігах.

А бувають випадки плагіату?

Це просто біда якась, особливо в молодих команд, які вважають що Інтернет є лише у них, і ніхто більше такого жарту не знає. Хоча, плагіат може пройти один-два рази, допоки не «попалишся» перед колегами, бо це найбільш принизливо, коли всі дізнаються про твою творчу імпотенцію. Дуже часто буває і ненавмисний плагіат, або попадання в думку, оскільки в КВН вже показано дуже багато жартів, і розкрито ще більше тем.

Чому, на Твою думку, луцькі команди не потрапили у фінал, за винятком «Емансіпе»?

КВН, як і будь-яка гра, має своїх переможців і переможених. Усі команди не можуть пройти у фінал. Щодо луцьких команд, то «Емансіпе» дійсно тримається на рівні з дуже сильними суперниками, які вже багато грали на всеукраїнському рівні. Та й було б дивно, якби повністю чоловічому складу журі не подобались гарні дівчата. Сподіваюсь, що колись про «Емансіпе» будуть говорити не лише у Луцьку.

До речі, чому в журі немає жінок?
Це не навмисно, просто так виходить. Я вже довгий час говорю про те, що потрібні в журі жінки, але колеги не дуже хочуть поступатись місцем. Можливо, в цьому півфіналі суддівська колегія поповниться представницями прекрасної половини людства.

Не хочете на фінал зібрати команду КВН, яка складалась би з членів журі?

Дивувати на фіналі будемо, але не командою журі, оскільки це дуже популярний хід в багатьох лігах, в тому числі і в Вищій. Але сюрприз на фіналі буде і, думаю, він буде не менш приємний.

Якби Ти організовував збірну Луцька з КВНу, хто б увійшов до твоєї команди?

Якщо розмірковувати теоретично, і якщо запрошувати лише уродженців Луцька, то це, напевно, були б: Дмитро Мандзюк (Бомба), Олександр Мельник (Я люблю тебя), Руслан Місюк, Дмитро Сацюк (Фонтан), Катя Крошка (Емансіпе), Андрій Зубенко (Літри), Сергій Мирончук (екс-Деформація), Євген Тарасенко (екс-Позитивні віруси), Станіслав Ольшевський (В душ), Богадн Мороз та Діма Смірнов в ролі звукачів, Віктор Дацюк в ролі реквізитора. Наголошую, що це лише розмірковування.

Чому, на твою думку, столичні команди не завжди сприймаються луцькими глядачами?

Я думаю, що тут не питання в тому, що це столичні команди і вони не сприймаються, згадаймо хоча б «Гостиницу Киев», яка виграла 1/4 і зараз є фаворитом наступного півфіналу, чи «Супер клас», які просто перевертали зал своїм СТЕМом про маму, та і «ТоргашиЖ» впевнено пройшли до півфіналу, просто не вистачає жартів, щоб дограти сезон до фіналу. Луцький глядач дуже привітний і толерантний, він старається підтримувати команди, якщо навіть у неї щось не виходить, за що я нашим глядачам безмежно вдячний.

Кажуть, що КВН – вічна гра. Як думаєш, довго ще вона буде “вічною”?

Думаю, вічно буде вічною, допоки “тупі американці” не всунуть свого носа в цю гру і успішно не розвалять її. Це гра мільйонів, яка після футболу є найпопулярнішою серед молоді на пострадянському просторі. КВН виховав вже не одне покоління і ще не одне виховає. Мені приємно, що я хоч частково причетний до цієї гри.

Думаєш, «камеді клаби» і інші розважальні шоу витіснять КВН?

Ні, формат камеді клубу та інших подібних шоу не є настільки масовим як КВН і ніколи не набуде такої популярності. Взагалі, клубні шоу – це можливість реалізуватись екс-кавеенщикам, але такі шоу довго не живуть. Їхні учасники стають відомими, але вони не розвиваються, оскільки в них не грають школярі, студенти і молодь загалом. Камеді – це поле для діяльності професійних гумористів, широкий загал до цього не причетний. Я ставлю на КВН!

Сподіваюсь, що ставки зростатимуть і принесуть виграш;). Що побажаєш шанувальникам гумору?

Будьте завжди життєрадісними. Зустрінемось на КВН!

Розмовляла Анастасія Передрій

Засновник інтернет-журналу MOLODI. Життя ламає нас по дорозі кудись та все буде файно і зашибісь. Намагаюсь уникати сірості і стандартності, створюючи щось своє. Ще з дитинства люблю наше – українське.