В.О.Д.А.: “Насправді вода дає найширший спектр звуків”

Мені вдалося поговорити із Олею та Вовою із гурту В.О.Д.А., який просто підірвав зал на шоу «Україна має талант».

Після «Україна має талант» вас і представляти не треба, бо й так усі знають. Що підштовхнуло взяти участь?

До «Україна має талант» ми брали участь у місцевому конкурсі «Волинь шукає таланти», в якому програли, не пройшовши навіть першого туру. Розчаровані пішли на УМТ, але без надії, що пройдемо…

Я думаю, тепер конкурс Волині задумається:) Я так розумію, що ви зовсім не очікували підняти зал, але які були враження після трьох «так»? Що вас переповнювало?

Що не очікували, те правда. Це вперше, щоб отак на нашу музику відреагували. До того ми вже виступали у рідному місті, та і на фестах з цією піснею і мало хто звертав на неї увагу. Особливо дякуємо фестивалям «Творча валіза» і «Дикий мед». Саме на них нас відзначали, надихнули і нагородили за саме таку музику — із водою, рисом. Тому всі наші емоції були справжні, ми не чекали, що людям та журі сподобається.

Що було першим: вода чи назва гурту?

На початку назва виникла з імен перших учасників гурту: Вова, Оля, Діма, Андрій. Та потім склад змінювався, а назва залишилась. Тепер ми довершене тріо, а назва характеризує нашу творчість, тобто можна собі пофантазувати: в різних станах буває вода, так і наша музика різнохарактерна…

Вова, після виступу ти казав, що рис не такий, який мав бути. Яка ж технологія підбору?

Деколи рис буває твердішим, а деколи він сируватий, і від цього змінюється звук, але на репетиціях з метою економії ми купляємо найдешевше пшоно. А так, то пробували багато чого. Головний секрет: пшоно має бути круглим, твердим і в тональності сі мажор )

Окрім води, рису, битого скла і дряпання по сковороді, з чим ще ви експериментували?

Скло і пінопласт – виходить нервовий звук. Також спробували із шерехом газети, але насправді вода дає найширший спектр звуків, з нею можна класно експериментувати, гарно звучить і, можна сказати, вливається у музику, тобто це дійсно музичний інструмент.)

Після такого успіху, які бачите перспективи у своїй творчості? Чекаєте на запрошення виступити?

Запрошень чекаємо, але з ними поки що тихо… Перспективи — це прозвучить банально, але сподіваємось, що приєднаються люди, яких зацікавила наша творчість і вони зможуть допомогти у розвитку нашого проекту. Ми вже існуємо два з половиною роки, і, повір, спробували багато чого: фести, клуби, концерти, конкурси. Все це не дає результату, а тільки досвід… А завдяки УМТ нас почули і це насправді приємно!

Я думаю, головне, що ви сподобалися людям, тому запрошення мають бути. Ви вже готуєтесь до півфіналу?

Дякуємо, ми постійно проводимо репетиції, матеріалу у нас доволі багато, чекаємо дзвінка. До речі, щодо Одеси, нам дооооовго не дзвонили після місцевого закритого кастингу і тільки за два дні до виступу пролунав дзвінок, щоб ми терміново їхали до Одеси, тому на репетиції часу не було – зібрались і поїхали.)

Як розцінюєте свої шанси? Якщо виграєте мільйон, то на що витратите?

Ми про це не думаємо і не мріємо… хіба лише в мріях про мрії… Ми раді вже й тому, що нас показали, бо багатьох учасників просто повирізали.

Дякую за відповіді та успіхів вам у творчості, на УМТ. Сподіваюсь вас побачити ще не раз. Можливо щось побажаєте нашим користувачам?

Коли будете пити воду, спробуйте її послухати… вона співає, ПЕРЕВІРЕНО!!!

У коментарях ви можете поставити питання до гурту. Вони із радістю дадуть відповідь.