В Гурзуфі відкрилась спільна виставка арт-об’єктів

В кримському містечку Гурзуф, добре знаному завдяки багаторічному пленеру «Гурзуфські сезони», 9 липня 2011 року відкрилась спільна виставка арт-об’єктів видатного українського живописця Володимира Буднікова та однієї з найоригінальніших представниць українського актуального мистецтва Влади Ралко.

На відкритті експозиції “Спека” були присутні: художник Майкл Мерфенко, арт-критик Костянтин Дорошенко та куратор Оксана Грищенко (ГО “Клініка Дорошенко Грищенко”), британські галеристи Персі та Деліа Беркс, а також литовський бізнесмен Айварас Абромавічус.

Творчість Влади Ралко та Володимира Буднікова давно добре відома в Україні та далеко за її межами, тому їх перший спільний виступ з арт-об’єктами – подія резонансна та унікальна не тільки в контексті їх творчості, але й сучасного українського мистецтва, котре останнім часом уникає виходу за галерейні межі.

Вперше образи цих художників виходять за межі картини та стіни і промовляють до нас мовою мистецтва, яке визнає виключно свободу. Усі роботи для прокту “Спека” створювались для міського простору і в майбутньому будуть встановлені на набережній Гурзуфа.

Об’єкти з проекту київських митців роблять своєрідні «прорізи», шпари до неба, через які ми висловлюємо та формулюємо своє світовідчуття в даному часопросторі. Тим паче, що їх зв’язок з цією територією має свою довгу та особливу історію – він встановлювався впродовж багатьох років і тепер є не емоцією чи реакцією на місце, а повноцінним мистецьким жестом.


За розвитком Буднікова та Ралко давно цікаво спостерігати як незадіяним в український арт-процес глядачам, так і критикам, адже в їх роботах проглядається пошук себе крізь світообрій сучасної людини. І особливо цікаво, коли їх ідеї вириваються за межі полотна і замість фарб у роботу йдуть 10-міліметрові листи металу.

Експансія на «чисту» для сучасного мистецтва територію – Кримський півострів – досі залишається простором експерименту майбутнього: він обіцяє відкрити в їх творчій історії нову сторінку роботи з простором, переливами малюнку гір, колористичних поєднань неба та піску.

Проект «Спека» буде представлено в гурзуфському центрі сучасного мистецтва «ГуГа» до 31 серпня. Восени виставка буде показана в Києві. Згодом скульптури будуть встановлені в Гурзуфі просто неба. І це – найадекватніший простір для мистецтва, що долає власні межі і проривається у ще незвідані сфери.

Довідка

Влада Ралко: “Коли я помітила, що деякі речі стали несподівано занадто реальними, я зрозуміла, що майбутнє вже тут”.

Народилася в 1969 році, живе та працює в Києві. У 1994 році закінчила Українську академію мистецтв та архітектури, відділення станкового живопису під керівництвом В.Шаталіна. З 1994 року – член Спілки художників України. Учасниця понад 50 республіканських та міжнародних виставок.

Володимир Будніков: «Працюючи на планері, я прагну вбачення внутрішнього світу речей, що не вкладається ні в тілесну тривимірність, ні взагалі в тіло».

Народився в 1947 році, живе і працює в Києві. Навчався в Республіканській художній школі ім.Т.Г. Шевченка. В 1971 завершив навчання в Київському державному художньому інституті (майстерня академіка Тетяни Яблонської). З 1975 року – член Національної спілки художників України, Заслужений діяч мистецтв України, професор Української академії мистецтв.

 

Центр сучасного мистецтва «ГуГа» розпочав свою роботу навесні 2010-го. Однак співпраця засновника Дениса Шевченка з сучасними українськими художниками на території Гурзуфа триває вже багато років – саме він виступав меценатом та ідеологом пленеру «Гурзуфські сезони», і завдяки його ініціативі набережну цього кримського міста прикрашають найкращі твори, створені українськими митцями в Гурзуфі.

ЦСМ «ГуГа» запрошує до співпраці з «Гурзуфськими сезонами» та, власне, галереєю, художників, скульпторів та кураторів до створення проектів на площадках Гурзуфа і не тільки.