Як упоратися із стресом на роботі

стрес на роботі

стрес на роботі“На роботі суцільний стрес”! – ми часто говоримо цю фразу і чуємо її від інших. Як справлятися з “стресом на роботі”? Причини для його виникнення можуть бути самі різні, тому необхідно на початку розібратися з тим, хто або що служить стресом саме для вас: конфлікт з кимось із співробітників, загальна напружена обстановка в колективі, специфічний характер вашого начальника, великий об’єм роботи, який потрібно виконати за короткий час, відсутність комфортних умов для роботи і перерв на відпочинок і так далі.

Усі стреси ми умовно можемо розділити на дві великі групи: стрес від людського чинника і стрес від обов’язків і обстановки.

Зі своїми колегами ми вимушені проводити щодня більше часу, ніж зі своїми близькими, тому з ними можна і треба налагодити контакт. Якщо у вашому колективі є особливо конфліктні люди, згадаєте правило з дитячого мультфільму про крихту-єнота: посміхнися тому, хто сидить в ставку. Посміхайтеся, говоріть людям про те, що вони сьогодні прекрасно виглядають, будьте щирими, кажучи компліменти!

Поставте людині відкриті питання (“відкрите” питання припускає розгорнуту відповідь) на значимі для нього теми, запитаєте його думки про щось важливе для вас, поблагодарите за це. Окрема тема – “стресогенні” риси вдачі начальника. Начальник завжди правий, пам’ятайте, що він критикує не вас особисто, а результат вашої роботи. У начальника обов’язково є якості, яким варто повчитися, зверніть на них увагу і намагайтеся переводити негативне в позитивне!

Якщо стан стресу у вас викликає зміст робочого процесу, обстановка, умови, можливо, ви не до кінця розібралися з етапами, плануванням своєї діяльності. Якщо ви зайняті важливою справою, а на Вас звалюють роботу, якій ви займатися не повинні, навчитеся коректно, але твердо говорити “ні”.

Пам’ятайте найголовніше: робота повинна займати рівно той час, який для неї призначений. Плануйте заздалегідь вільний час, читайте, відвідуйте виставки, зустрічайтеся з друзями, гуляйте з дітьми, ходіть в кіно, відправте посилку до дитячого будинку. Турбота про себе і інших, зроблена із задоволенням, дарує масу позитиву!

Шукайте нові шляхи для відновлення своїх сил, вчіться чомусь новому, наприклад, релаксації. Планувати свою діяльність, грамотно ставити цілі і йти до їх здійснення з мінімальними витратами для себе допоможуть бізнес-тренінги, яких зараз велика кількість.

Зрештою турбота про себе і про ту обстановку, яка вас оточує дозволить позитивно і по-новому поглянути на своє життя, зрозуміти, що ваша робота – улюблена робота і що стрес легко переборний!

Вообще очень часто руководители больших компаний проводят специальные бизнес тренинги для всего коллектива или отдельных его работников. Это может быть тренинг по увеличению эффективности работы, повышению квалификации и т.п.