“Українські Дні” в Чикаго

35(159)Славетне Чикаго, місто хмарочосів та парків, третій за величиною мегаполіс у США, колиска та центр розвитку джазової культури, а також місце найбільшого гангстерського осередку 20-х років. Саме тут, на протилежній частині земної кулі, знаходиться український куточок під назвою «Ukrainian Vilage». На перший погляд, цей район не надто вирізняється на фоні американських вулиць, але тільки тут ми можемо побачити безліч українських вивісок та написів з елементами національної символіки, спробувати традиційну українську кухню, побувати в Українському Національному Музеї чи відвідати розкішні українські церкви, такі як храм св. Володимира, церква св. Миколая та собор св. Володимира й Ольги. Але можливо найцікавіше те, що ідучи по вулиці цієї чужої країни ми часто можемо почути чисту українську мову зі старим галицьким акцентом, якою тут розмовляє більша частина української діаспори.

448px-Church_in_Ukrainian_Village
церква св. Миколая

Не покинув серця цих людей і дух українського свята. Найбільші християнські дати, такі як Різдво та Великдень, завжди бурхливо святкуються в українських храмах, а «Українські Дні», які ось уже 30 років проводяться в цьому місті, збирають величезну кількість наших земляків як з Чикаго, так і з інших штатів Америки.

Цьогорічне, святкування 22 річниці Незалежності України не було виключенням і відбулось дуже грандіозно. Невелика територія у Smith Park зібрала велику кількість публіки в старовинних вишиванках та футболках з національними кольорами; звідусіль чулась українська мова, а навколо майоріла традиційна українська символіка. Чудова організація свята, дозволила всім відвідувачам послухати народні пісні, подивитись на чудові танці популярного серед української діаспори танцювального колективу «Громовиця» та прийняти вітання від представників різноманітних християнських конфесій, представників  місцевого самоврядування, а також від української скаутської організації «Пласт».

Серед зіркових гостей були запрошені Марія Бурмака, Володимир Окілко, Роман Сидорук, рок-гурт Патриція і спортсмен Сергій Бубка. Також свято відвідала і переможниця конкурсу «Міс Українська Діаспора» 2012 року Валерія Лосюк, яка охоче фотографувалась з відвідувачами фестивалю і вітала українську діаспору з Днем Незалежності.

Крім концертної сцени на території паку були розташовані намети, де відвідувачів частували українськими національними стравами, розважали різноманітними конкурсами, а також були місця де кожен міг придбати собі український одяг чи диски з музикою вітчизняних виконавців. Загалом свято було справді гарним, цікавим і вирізнялось своєю справжністю, адже мало де можна зустріти такий щирий патріотизм, захоплення та вірність рідній культурі за межами своєї країни.

Фото газети “Час і події”

За підтримки медіа-порталу VIDIA

35(142)_322_484_90 35(146)_322_484_90 35(134)_390_484_90IMG_302135(149)_533_354_90IMG_5597_533_399_90 IMG_3029IMG_3042 IMG_3045