Україна в умовах інтеграційних процесів зумовлених мотивацією національної самоідентифікації

Україна

УкраїнаНа даному етапі міжнародних відносин між Україною та розвиненими країнами центральної і західної Європи,держави даного геополітичного регіону заздалегідь вирішують питання інтеграції України в її, на даний момент лише  культурних і наукових аспектах життя через нашу політичну та економічну неспроможність інтеграції і здавалось би не сприймають нас  всерйоз взагалі,оскільки вся наша інтеграція не була б такою довгою та виснажливою. В такому випадку скільки всього та загалом досягла наша республіка для того,щоб інтегруватися. На сьогодні ми лише висуваємо петиції з якими звертаємося з проханнями до  Європи, тоді як безпосередньо  декларації виголошує Європа.

Вважати, що Україна претендентом в члени Європейського Союзу є нераціональним і деструктивним способ  прояву національних інтересів, оскільки рівень розвитку українського суспільства на даному етапі розвитку всієї країни неможна вважати навіть на претендента  української спільноти,якщо вчитатися в праці Грушевського та Винниченка, основоположників,які описували,яким би мало бути українське суспільство,щоб воно не було таким,яким є зараз.

Якщо представники розвинених країн ЄС не хочуть з нами співпрацювати  та в силу геополітичної конвергентності ангажуватися, то як в такому випадку наше суспільство  взагалі може щось хотіти  та ще й при тому, що РФ, своїми історично сформованими міркуваннями домінанти над нами гальмує будь-які спроби, не кажучи вже про самотні процеси євроінтеграції. Тому слід зауважити, що перш ніж надавати різноманітним альянсам і країнам ідентифікувати  наше національне спрямування, нам, як суспільству суверенному,потрібно перш за все  самоідентифікуватися, щоб  уже потім, свідомо та чітко стежити за тим, чи є ідентифікація наших національних напрямів та цінностей з боку  посторонніх спостерігачів адекватною і потрібною  для нашої республіки.

І  тому, в умовах глобальної інтеграції, Україні, як суверенній державі, необхідно і мислити суверенно,шоб саме в умовах інтеграційних процесів  вона вміла маневрувати, а не бути тотально завербованою іноземною інфраструктурою.

Студент соціології Унівкрситету Драгоманова в м.Прага (Чехія)