Найпростіший спосіб укладання ламіната

укладання ламіната

укладання ламінатаІснує багато способів монтажу панелей для підлоги. Один із них найпростіший – яким може скористатися будь-яка людина, що вміє користатися молотком. Перше, що варто пам’ятати, панелі не стелять відразу після покупки. Їх треба витримати протягом 5-10 днів у сухому приміщенні при кімнатній температурі. Для роботи знадобляться: рулетка, олівець, спеціальна металева скоба, молоток вагою 0,5-1 кг, ножівка, обмежувальні клини.

Спочатку виконують підготовчі роботи перед укладанням ламіната. По-перше, виносять усі меблі з кімнати. Якщо якась кімнатна конструкція убудована в підлогу, тоді продумують, як організувати її обхід. У випадку, якщо ламінат укладають на цементну чи іншу поверхню, з якої може проникати волога, чи ж вона нерівна, використовують спеціальну шумо-гідроізолюючу підкладку під панелі, яку поставляють виробники у вигляді квадратних килимків чи просто в рулонах. Як підкладку також застосовують ізоляційні плити з повсті, фібри або пробки.

Зверніть увагу, при укладанні ламіната на стару підлогу, іноді доводиться підрізати знизу двері, при маленькій висоті порога двері (звичайно, якщо такий існує). Щоб визначити, чи потрібно буде вкорочувати двері, на готову підлогу кладуть панель ламіната і перевіряють, чи не чіпляють її двері при закритті.

Напрямок укладання панелей визначають відносно падаючого світла. Щоб шви з’єднань були малопомітними (не утворювалася тінь) ламінат стелять уздовж падаючих світлових променів.

Першу панель кладуть у кут приміщення стороною з ключем до стіни. Стелять ламінат звичайно, зліва направо. Між стіною й панеллю повинний бути невеликий зазор, близько 1-2 сантиметрів, його створюють за допомогою обмежувальних клинів. Аналогічний зазор витримують по периметру приміщення, у противному випадку, при зміні температури й вологості, панелям ламіната не залишиться місця для розширення і підлога почне підніматися.

Другу панель лівим ключем вкладають у правий замок першої і притискають уліво. Якщо між панелями залишився помітний зазор, застосовують молоток і металеву скобу довжиною близько 40 см (на кінцях загнуту під прямим кутом у протилежні сторони).

Укладають послідовно в ряд інші панелі. Якщо остання панель не вміщається, її укорочують. Кладуть панель в один ряд і олівцем креслять лінію різання. Залишок від відрізаної панелі, якщо його довжина не менше 30% цілої панелі, використовують як першу в наступному ряді.

Першу панель другого ряду укладають ключем у єдиний замок перших панелей першого ряду, зліва направо, при необхідності використовують молоток. Аналогічно укладають другу панель, з’єднуючи її з першим рядом. Потім за допомогою молотка й скоби вганяють лівий ключ другої панелі в правий замок лівої панелі. Таким чином, укладають панель за панеллю до останнього ряду. Останній ряд класти найважче, приходиться різати панелі уздовж довжини, підганяючи розміри за місцем.

P.S. После того как пол в комнате сделан самое время заняться мебелью. Выбрать диваны TM Interia можно на сайте interia.com.ua, подобрав нужный вам вариант и заказать его онлайн.