UA DAY 2010 – День української мови

9 листопада – офіційний День української мови та писемності. Сергій Пішковцій та Олег Панкевич надали святу продовження в інтернеті – UA DAY 2010.

Суть проекту полягає в популяризації вживання української мови в усіх сферах суспільного життя. Автори ідеї пропонують вам взяти участь у флешмобі – давайте 9 листопада 2010 року будемо розмовляти та писати виключно українською!

Нехай цей день стане справді українським. Перейдіть на українську у своєму буденному житті, напишіть у свій блог, прочитайте українську книгу – як саме виявити свою прихильність до UA DAY, обирати вам.

Мета акції – це не принизити достоїнства інших мов чи національних меншин, а навпаки, заохотити вживати українську мову у побуті, зокрема – в інтернеті.

Не зважаючи на те, що українці становлять більше 70% населення України, державна мова серед жителів країни не настільки популярна. Мовою уанету де-факто є російська. Але останнім часом як невеликі сайти, так і потужні портали все більше починають використовувати українську мову. UA DAY прагне підтримати цей процес — процес створення якісного контенту рідною мовою.

І тому кожен, хто зробить бодай один запис в інтернеті українською мовою в цей день, тим самим допоможе тисячам своїм співвітчизникам, котрі шукають потрібну їм інформацію українською мовою.

UA DAY – добровільна акція, і ніхто не змушуватиме вас робити те, чого ви не бажаєте. Однак знання державної мови країни, у якій ви постійно проживаєте, це скоріше не обов’язок, це ваш особистий пріоритет.

Чим більшою кількістю мов володіє людина, тим вищий її освітній рівень, хіба не так? Так чому б не спробувати почати розмовляти українською? В UA DAY 2010? Для цього не потрібно ні грошей, ні якихось фізичних зусиль. Достатньо вашого бажання вміти розмовляти мовою тієї держави, у якій живете ви та ваші близькі.

Засновник інтернет-журналу MOLODI. Життя ламає нас по дорозі кудись та все буде файно і зашибісь. Намагаюсь уникати сірості і стандартності, створюючи щось своє. Ще з дитинства люблю наше – українське.
 • я

  Завжди хотів перейти на україньску мову розмовляти)
  але не як сили волі не вистачало)
  а ось і привід з’явився!

 • Мені ідея подобається, буду намагатись в цей день вживати якомога більше української. У мене навіть на телефоні все було українською, поки його не вкрали.
  Та й дома часто намагався розмовляти з рідними хоча б рідною ж мовою, але суржик рідніший:)

 • Тарас

  Перейти на українську мову краще в якийсь особливий день. Наприклад, 9 листопада. Через рік порівняєте свої мовні навички, проаналізуєте прогрес, чого досягли. Приблизно це ж сказано в статті, але допоможіть українській мові, як можете. Ніхто не примушує повністю українізуватись. Якщо вам зручніше спілкуватись з друзями російською, вам ніхто не заважатиме.
  Кожен сам для себе вирішує! Успіху вам!

 • АБСОЛЮТНО!