У Чернігівській області затримали розповсюджувачів вірусу Petya.A

Поліція затримала підозрюваного у поширенні на Україні вірусу Petya.A, який у кінці червня на час паралізував роботу ключових об’єктів інфраструктури країни.
Про це повідомляється на сайті управління Національної поліції України по Чернігівській області, передає кореспондент «ПолітНавігатора».
За даними правоохоронців, 51-річний чоловік з Дніпропетровської області виклав в файлообмінниках і соцмережах відео з описом процесу запуску вірусу Petya.A на комп’ютерах і прикріпив до нього посилання на шкідливе програмне забезпечення. Сам чоловік розповів, що після хакерської атаки в червні цього року він завантажив вірус до свого аккаунту на файлообмінному сервері, а посилання на файл завантажив в свій блог. У поліції встановили, що Petya.A був викачаний 400 раз. Як з’ясували слідчі, шкідливе ПЗ скачували компанії, щоб приховати сліди «своєї злочинної діяльності і ухилення від сплати штрафних санкцій державі». В ході обшуків в квартирі чоловіка поліція виявила комп’ютерну техніку, за допомогою якої був поширений комп’ютерний вірус Petya.A, а також файли з шкідливим ПЗ. Кримінальну справу порушено за ч.1 ст.361 КК України (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин). Нагадаємо, в кінці червня комп’ютери десятків великих компаній і держструктур в Росії і на Україні піддалися атаці вірусу-здирника Petya.A. Пізніше стало також відомо про атаки на комп’ютери в США, Індії та Китаї. Вірус шифрує інформацію на жорсткому диску комп’ютера, після чого на екрані з’являється вимога перевести 300 доларів в біткоіни в якості викупу за відновлення роботи.