Тури до Хорватії в Донья Стубіцу

Тури до Хорватії

Тури до Хорватії У Хорватії є чимало дуже невеликих, але надзвичайно цікавих містечок, які все частіше відвідують наші співвітчизники, які вирушають проводити свою відпустку в цю країну. Купуючи тури в Пулу, Спліт, Загреб або Дубровник, наші найбільш допитливі співвітчизники намагаються добирати ті з них, маршрути яких проходять через маленькі населені пункти, в тому числі і Донью-Стубіцу.

Розкинулася вона приблизно в півсотні кілометрів на північний схід від хорватської столиці, і з адміністративної точки зору відноситься до Крапинсько-Загорської жупанії (області). Згідно з останніми даними хорватської статистики, чисельність населення Доньі-Стубіци складає трохи більше 2 500 чоловік, що навіть за досить скромним місцевими мірками зовсім небагато. Розкинувся це містечко в досить мальовничій місцевості, так що мандрівники, які приїжджають в нього і вчиняють екскурсії по його околицях, можуть насолодитися його чудовою природою повною мірою. Замовити білети ви можете на сайті www.711.ua легко і швидко.

Перша письмова згадка про Доньє-Стубіце датується 1209 роком, і зустрічається воно в указі угорського короля Андраша II, яка твердила про освіту цього населеного пункту в період укладання унії Угорщини та Хорватії. В принципі, спочатку це містечко практично нічим не виділялося серед інших, та й розвивалося воно досить повільно. В історії Хорватії Донья-Стубіца відома, перш за все, тим, що в 1573 році в ній сталося велике селянське повстання, проводирем якого був Матія Губеца. До складу незалежної Хорватії вона увійшла відразу після утворення цієї країни (тобто у 1991 році), а статус міста отримала в 1997 році.

За великим рахунком, на сьогоднішній день Донья-Стубіца за популярністю серед іноземних мандрівників ніяк не може змагатися з великими хорватськими містами або найвідомішими її морськими курортами. Проте, набуваючи тури в Пореч і Загреб, все більша кількість наших співвітчизників намагаються заглянути в це невелике містечко, щоб ознайомитися з деякими його шедеврами зодчества.

Серед них центральне місце займає старовинний замок Голубовец, побудований в стилі бароко. Поруч з ним розбито три чудових скверу, що є улюбленими місцями відпочинку городян, а також наявний великий ставок, в якому водиться чимало риби. Це архітектурна споруда знаходиться в дуже непоганому стані і відкрито для відвідування туристами у складі екскурсійних груп.

Неподалік від замку Голубовец височить церква Святої Трійці, що є головним міським християнським храмом. Вона була зведена в середині XIV століття в готичному стилі, і впродовж своєї історії неодноразово розширювалася і добудовувалася. Свій нинішній вигляд вона придбала в кінці XVIII століття, коли з її фасаду було вирішено видалити ліпнину.

Є в Доньє-Стубіце і кілька вельми примітних каплиць, на які гостям, що приїжджають в це місто, має сенс звернути увагу. До їх числа, в першу чергу, відноситься каплиця Святого Антонія Падуанського, побудована в стилі класицизму і цікава тим, що її інтер’єри розписані прекрасними фресками, що зображають Святу Трійцю. Досить цікава також каплиця Святого Максиміліана.

Мандрівники, що приїжджають в Донью-Стубіцу, мають можливість добре відпочити і пройти комплекс лікувально-профілактичних процедур в місцевому спа-центрі, использующем воду цілющого термального джерела. Там функціонує оздоровчий центр, сауни, масажний кабінет і тренажерний зал.

У балканських країнах є чимало невеликих містечок, які знаходяться в стороні від второваних туристичних маршрутів, але цілком гідні того, щоб їх відвідати. Будь-який хороший туроператор по Хорватії і Чорногорії в змозі запропонувати в них путівки, причому, що важливо, за досить привабливими цінами.