А ти Турнікмен?

Турнікмен

ТурнікменЯк з’явилися турніки … Поняття «турнікмен» з’явилося в 2009 році. Так називаються любителі дворових елементів на турніку або вуличні гімнасти. Відмінність турнікменів від гімнастів в тому, що вони роблять свої трюки на звичайному турніку, під турником не м’які мати, а жорстка земля. Арсенал елементів турнікмена вкрай великий і надзвичайно різноманітний. Сюди входять як чисто елементи ОФП (любителі силових елементів називають свою дисципліну Воркаут або Ghetto Workout), так і різні виходи силою, а також технічні трюки. Поки рух турнікменов не настільки популярне, як скажімо паркур. Але воно набирає обертів. Багато підлітків приходять до турніка не просто підтягуватися, а навчиться робити елементи, які значно видовищною, складніше і цікавіше.

У місті Токмак живе хлопець, який у свої 17 років, вже є кумиром для покоління турнікменов. Звуть його Руслан Бречко, на турніку він займається з 13 років. І ось саме він погодився зі мною поспілкуватися.

-Чим тебе зацікавило саме цей напрямок у спорті?

– Зацікавило тим, що всі ці рухи на турніку виглядають ДУЖЕ красиво і видовищно, особливо у гімнастів. Не дарма кажуть, що спортивна гімнастика – найкрасивіший вид спорту.

-Як близькі ставляться до твого, настільки небезпечного захоплення?

– В принципі всі ставляться до цього добре. Мама переживає за мене, що б зі мною нічого не трапилося. Папа мене підтримує на всі 100% і поважає мій вибір, так як сам в молодості займався подібним. Друзі мене підтримують, адже більшість разом зі мною займаються на турніку.

– Чи є кумир, на якого ти рівняєшся?

– Одного кумира у мене немає. Для мене всі професійні гімнасти – це кумири. Я рівняюся на них і намагаюся досягти того що роблять вони.

– Це твоє захоплення чи ти хочеш пов’язати з цим своє подальше життя?

– Це моє захоплення. В подальшому, звичайно, доведеться цю справу завершувати. Просто у нас в місті немає спортивної гімнастики. Якби вона була, то я б із задоволенням туди ходив, займався, отримував розряди, але, на жаль не все так, як хотілося б.

-Впевнена що без травм не обійшлося. Які травми були у тебе?

– Так без травм тут не обійшлося. Але вони були незначними. В основному зривав мозолі на долонях,  зривав багато разів шкіру на зап’ястях від лямок. Доводилося, і падати з турніка.

-Яку “основу” потрібно мати, щоб почати займатися на турніку?

-Основа повинна складатися з бажання займатися і чому-небудь навчиться – це, мабуть, найголовніше! А все інше це вже другорядні фактори.

– Що ти вважаєш своїм найбільшим досягненням?

-Одного певного елемента у мене нема. От якщо зібрати всі разом тоді можна буде побачити мій загальний рівень досягнень.

-Як твоє захоплення допомогло тобі в житті?

-Мене знає дуже багато людей завдяки цьому спорту і багато хто мене поважають, я маю хорошу загальну фізичну підготовку, привертаю увагу перехожих, дівчат і просто від того чим я займаюся, я отримую задоволення!

Основні трюки на турніку:

1) Підйом переворотом – перший підйом, який стоїть освоїти на перекладині. Являє собою підтягування з наступним «закиданням» ніг в упор спереду.

2) Підйом розгинанням – «склепка» виконується за рахунок піднесення прямих ніг до грифу на маху вперед. Далі ви будете рухатися назад, по інерції в положенні вису зігнувшись. Ось так рухаючись назад потрібно зробити сильний розгин вперед-вверх і «вкотитися» на прямих руках в упор. Найголовніше при виконанні цього елементу – не поспішати з кидком ніг і виходом в упор.

3) Великий оборот назад або «сонечко». Потрібно набрати махи вище горизонталі, і на маху вперед зробити різкий кидок вгору, перебуваючи при цьому в положенні закритій човники. Після проходження стійки спад виконується знову ж таки в закритій човнику, далі, коли ви будете в нижній точці, тіло прогинається для кидка вгору, далі знову приймаєте положення закритою човники.

4) Виходи силою на дві руки. Взагалі сам по собі вихід на дві не дуже силовий елемент, тому що виконується чисто сильним ривком вгору. значить, щоб його навчитися робити, потрібно максимально швидко підтягуватися і в середині підтягування виконувати сам ривок. Простіше кілька відхилятися назад від грифа. Тим, хто хоче побачити Руслана в дії, ось посилання на його відео на YouTube:

Всі відео – http://www.youtube.com/user/ASD603